Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Durres

Autokarem do Durres. Co warto zwiedzić?

Durres to portowy kurort, który rokrocznie przyciąga wielu turystów odwiedzających Albanię w celach wypoczynkowych. Choć na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym warto wiedzieć, że owo miasteczko ma bardzo ciekawą historię. To idealne miejsce na urlop dla tych, którzy chcą poleniuchować ale i tych, którym zależy na poznawaniu albańskich zabytków. Zdradzamy, jak tanio dojechać do Durres i co warto w nim zobaczyć.

Szczyt sezonu wakacyjnego w Durres przypada na miesiące od czerwca do sierpnia. To właśnie wtedy turyści mogą delektować się czasem spędzonym na plaży i korzystać z wielu letnich atrakcji miasteczka. Niepozorne Durres to również świetne miejsce dla pasjonatów historii – choć zabytków nie ma tu zbyt wiele te, które są, robią naprawdę spore wrażenie.

Autokary do Durres – jak dojechać?

Z Polski do Durres dojedziesz autokarem, zatrzymując się na dworcu autobusowym Durres Bus Terminal. Mieści się on zaraz obok stacji kolejowej, w centrum miasteczka. Jeśli dalszą podróż kontynuujesz samolotem, musisz dostać się do oddalonej o 34 km Tirany – najlepiej taksówką lub publicznym transportem. Warto wiedzieć, że położone na wybrzeżu Durres daje możliwość przepłynięcia promem m.in. do włoskiego Bari.

Przejazd do Durres: zabytki

Co warto zobaczyć w nadmorskim Durres?

  • Amfiteatr

Ruiny amfiteatru Rruga Kalase to jedna z głównych atrakcji miasta. Znajdują się tuż przy promenadzie, a ich wiek sięga czasów starożytnych.

Arkeologjik Durrës – Muzeum

Zbiory zgromadzone w głównym Muzeum Durres zainteresują pasjonatów historii Albanii za czasów panowania Greków oraz Rzymian.

  • Willa Zogu I – punkt widokowy

Ze wzgórza, na którym znajduje się willa króla Zogu I, doskonale widać całe miasteczko.

Bilety autokarowe do Durres

Jeśli planujesz podróż do Durres, wejdź na stronę www.euroautokar.pl i wybierz tanie bilety autokarowe. To najlepszy sposób, aby zaoszczędzić na podróży, nie rezygnując z wygody. Pora zaplanować wakacje w jednym z najpiękniejszych miast Albanii.

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta