Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Fier

Bilety autokarowe do Fier. Atrakcje turystyczne, trasa

Albania wśród Polaków wciąż pozostaje chętnie obieranym kierunkiem turystycznym. Łagodny klimat, ciekawe zabytki i ciekawa kultura sprawiają, że każdego roku kraj ten przyciąga nowych poszukiwaczy przygód. Dziś przyjrzeliśmy się bliżej niepozornemu, albańskiemu miasteczku. Sprawdź, dlaczego warto zamówić bilety autokarowe do Fier.

Autokarem do Fier

Fier to średniej wielkości miasto w Albanii, liczące około 55 tys. mieszkańców. Jest stolicą okręgu oraz obwodu o tej samej nazwie. Przejeżdżając przez Fier można odnieść wrażenie, że nie ma on niczego ciekawego do zaoferowania turystom. Wśród wielu znany jest głównie z tego, że mimo swoich sporych rozmiarów… nie posiada żadnej uczelni wyższej.

Dowiedzieliśmy się jednak, że Fier skrywa kilka malowniczych atrakcji, które naprawdę warto zobaczyć, przebywając w Albanii.

Przewozy autokarowe do Fier

Dworzec autobusowy w Fier znajduje się przy ul. Rruga Shenjt Leonardo Murialdo 7/A, we wschodniej części miasta. Najbliższy port lotniczy znajduje się w Tiranie, około 100 km dalej. Aby do niego dojechać, możesz wynająć taksówkę lub wypożyczyć samochód na miejscu, co może okazać się tańszym rozwiązaniem.

Ile trwa podróż autokarem do Fier? Startując z Warszawy, należy być przygotowanym na 22-godzinną trasę. Autokary do Fier odjeżdżają również z innych miejscowości, takich jak Kraków, Wrocław, Poznań.

Busy do Fier – co zwiedzić?

Będąc w albańskim Fier można przyjemnie spędzić czas – choć na pierwszy rzut oka miasteczko nie prezentuje się ciekawie, ma w zanadrzu kilka pięknych okolic.

Wartym uwagi zabytkiem są ruiny greckiej kolonii, Apolonii, wiekiem sięgające starożytności. W pobliżu znajdują się ruiny starego miasta Fier. Szczególnie ciekawym zabytkiem jest bizantyjski klasztor.

Tanie bilety autokarowe do Fier

Aby dojechać do Fier, nie musisz decydować się na drogi prywatny transport. Zaoszczędź i zamów bilety autokarowe do Fier na stronie www.euroautokar.pl. Przygotuj się na pełną wrażeń i wygodną wycieczkę.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta