Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Szkodra

Tanie połączenia autobusowe do Szkodry

Osoby zafascynowane przyrodą i kulturą Albanii powinny odwiedzić Szkodrę – piękne miasteczko umiejscowione nad jeziorem Szkoderskim. Niewiele osób wie, że jest ona najważniejszym ośrodkiem turystycznym na północy Albanii. Do Szkodry dojedziesz również autokarem – dowiedz się, co w niej zwiedzić i gdzie kupić bilety w najlepszych cenach.

Busem do Szkodry – skarbu północnej Albanii

Starożytne miasto Szkodra powstało w 168 roku przed naszą erą, jeszcze pod panowaniem Rzymian. W późniejszym czasie na terytorium miasta wkroczyli Słowianie. Szkodra pozostawała również pod jurysdykcją Imperium Osmańskiego. W dalszych wiekach jej specyficzne położenie sprawiło, że Szkodra stała się ważnym punktem kraju ze względu na połączenia komunikacyjne, przemysł i oczywiście turystykę.

Choć nie mieści się nad morzem, Szkodra ma dostęp do pięknego jeziora Szkoderskiego, które stwarza idealne warunki do wypoczynku i uprawiania wodnych sportów.

Jak dojechać busem do Szkodry?

Podróż autokarem do Szkodry z Warszawy trwa około 19 godzin. W centrum miasteczka znajduje się kilka punktów, w których zatrzymują się zagraniczne busy. Z każdego z nich możesz dojechać do innych miejscowości Albanii, w tym np. do Tirany.

Najbliższy port lotniczy znajduje się w Kukes, 2 godziny jazdy od Szkodry. Aby do niego dojechać, najlepiej skorzystać z publicznego autobusu.

Przejazd do Szkodry – atrakcje

Jak nietrudno się domyślić, stara Szkodra oferuje turystom wiele ciekawych zakątków. Największym zainteresowaniem cieszą się ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafat.. Znajdziesz tu również XVIII-wieczny meczet, średniowieczny kościół i katedrę św. Szczepana.

Warto udać się również na spacer po centrum Szkodry, w którym nie brakuje pięknych, starych kamieniczek. Po aktywnym dniu, można wybrać się nad brzeg jeziora Szkoderskiego.

Bilety autokarowe do Szkodry

Kup bilety autokarowe do Szkodry na stronie www.euroautokar.pl i zaoszczędź na wycieczce. Zaplanuj wyjątkową podróż, podczas której poczujesz ducha albańskiej kultury.

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta