Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Tirana

Przejazdy autokarowe do Tirany

Podróż do Albanii nie może obyć się bez zwiedzenia stolicy kraju – malowniczej Tirany. W starym mieście na turystów czeka ogrom interesujących zabytków, których poznanie umożliwia poczucie prawdziwego albańskiego klimatu. Do Tirany z Polski dostaniesz się również autokarem – dowiedz się, jak przygotować się do podroży i które z miejsc szczególnie warto odwiedzić.

Niewiele osób wie, że pierwsze ślady osadnictwa człowieka w Tiranie pochodzą z czasów bizantyjskich, co udowadniają odnalezione podczas prac archeologicznych przedmioty. Intensywny rozwój miasto przeszło w XVII wieku, podczas rządów Sulejmana Paszy Barginji. Pomimo późniejszych burzliwych losów kraju, stolica Albanii wciąż zaskakuje mnogością unikalnych zabytków i pięknych widoków.

Autokar do Tirany. Przebieg podróży

Z Polski do Tirany dostaniesz się nie tylko samolotem lub samochodem. Warto rozważyć tanie przewozy autokarowe. Jedno z miejsc postoju autokarów znajduje się przy ul. Rrura Tahir Kadare. W nieopodal położonej dzielnicy Tirana Lapraka znajduje się stacja kolejowa. Zaledwie 14 km dalej znajduje się port lotniczy Rinas.

Busem do Tirany – co warto zwiedzić?

W Tiranie nie można się nudzić – zgodzą się z tym przede wszystkim pasjonaci zabytków. Które z miejsc szczególnie warto zobaczyć, przebywając w stolicy Albanii?

  • Centrum Tirany

To właśnie tutaj mieści się większość turystycznych atrakcji miasta. Chętnie odwiedzanym punktem jest pomnik dzielnego Albańczyka, zlokalizowany przy Narodowym Muzeum Historycznym.

  • Zabytkowy meczet Ethem Beja

W okolicy pomnika Albańczyka znajduje się słynny meczet Ethem Beja, wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku.

  • Dom Rzymski i starożytna mozaika

Jednym z najlepiej zachowanych zabytków Tirany jest mozaika, wiekiem sięgająca starożytności. Znajduje się na Domu Rzymskim, który mieści się przy ul. Sandeer Prosi.

Tanie bilety autokarowe do Tirany

Chcesz zwiedzić Tiranę małym kosztem? Wybierz przejazd autokarem! Sprawdź bilety na stronie www.euroautokar.pl i zaplanuj niezapomnianą podróż.

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta