Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wlora

Przejazd do Wlory – albańskiego miasta Słońca

Wlora jest jednym z najważniejszych miast znajdujących się na albańskim wybrzeżu. Umiejscowiona na styku morza Jońskiego i Adriatyku, stanowi bodaj jeden z najpiękniejszych kurortów w tym kraju. Jak dojechać autokarem do Wlory tanio i wygodnie? I jak spędzić w niej niezapomniany urlop? Mamy kilka wskazówek!

Wakacje w słonecznej Wlorze

Wlora wśród albańskich kurortów wyróżnia się bardzo dużą ilością słonecznych dni w ciągu roku. Lata tutaj są wyjątkowo pogodne, co sprzyja relaksowi na malowniczych plażach. To idealne miejsce dla urlopowiczów, którzy lubią leniuchować ale i tych, którym zależy na zwiedzaniu ciekawych zabytków.

We Wlorze nie brakuje interesujących miejsc – znajduje się tu kilka muzeów, ładna starówka oraz średniowieczny zamek. Na uwagę zasługują również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Autobusem do Wlory

Busem do Wlory z Polski dojedziesz praktycznie ze wszystkich większych miejscowości, takich jak Warszawa, Kraków, Katowice czy Poznań. Podróż autokarem trwa około 19 godzin, jednak przebiega przez bardzo ładne trasy, co z pewnością uczyni ją przyjemniejszą.

W samym centrum, przy ul. Rruga Enver Jaho znajduje się główny dworzec autobusowy Wlora. Najbliższe lotnisko mieści się w miejscowości Gijrokastra, 130 km dalej.

Co zwiedzić, podróżując busem do Wlory?

Największą atrakcją miasta jest bez wątpienia monumentalny zamek Kanina, położony na wysokim wzgórzu. Jego początki sięgają V wieku naszej ery. Warto odwiedzić również jedno z tutejszych muzeów, np. Muzeum Niepodległości. W centrum Wlory znajduje się sporo starych pomników opowiadających historie Albanii (np. pomnik odzyskania niepodległości).

Nie można pominąć również tutejszych plaż, które nadają się do odwiedzenia przez cały rok. Plaża Narta i Orikumi są jednymi z najchętniej wybieranych przez turystów zza granicy.

Bilety autokarowe do Wlory

Zainteresowany zwiedzeniem Wlory? Kup bilet na www.euroautokar.pl

i zaplanuj niezapomniane wakacje w słonecznym mieście!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta