Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Edynburg

Edynburg – Nowe i Stare Miasto rozdzielone ogrodami

Edynburg to miasto w Wielkiej Brytanii i jedna z jednostek administracyjnych Szkocji. Od 1999 roku jest siedzibą Parlamentu Szkockiego. Bilet autokarowy do Edynburga kupić można u wybranych międzynarodowych przewoźników (połączenia obsługuje m.in. firma Sindbad). Jak długo trwa podróż? Przykładowo: trasę Warszawa-Edynburg autobus pokonuje w około 46 godzin, a trasę Kraków-Edynburg w około 32-34 godziny. Bus do Edynburga z Gdańska jedzie z kolei około 46 godzin. Ile kosztuje przejazd autokarowy do tego miasta? Bilet do Edynburga kosztuje zwykle 500-650 zł, jeśli jednak trafimy na promocję – zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Edynburg – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Edynburgu mieści się na St Andrew’s Square i oddalony jest od centrum miasta o niecały kilometr. Blisko dworca (około 700 metrów) znajduje się stacja kolejowa Edinburgh Waverley, a także przystanki autobusów miejskich. Port lotniczy Edynburg położony jest w odległości 13 km od centrum miasta. Na lotnisko możemy oczywiście dostać się taksówką, jednak bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalnej linii autobusowej Airlink 100. Przejazd zajmie około 30-40 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Co warto zobaczyć w Edynburgu?

Wiele osób, które zdecydowały się kupić bilet do Edynburga nie ma świadomości, że pierwsze ślady osadnictwa w jego okolicach datowane są już na epokę brązu i żelaza. Dzisiejszy Edynburg to miasto, w którym z pewnością nie będziemy się nudzić. Koniecznie odwiedzić trzeba średniowieczne przede wszystkim Old Town z Zamkiem, Pałacem Holyrood i Katedrą St Giles. Warto zwrócić także uwagę na Princes Street Gardens – park, który znajduje się w dolinie pomiędzy Old Town a New Town. Zbudowane w XVIII wieku New Town to m.in. ulica George Street ze wspaniałymi sklepami i restauracjami, okazały budynek Register House oraz Charlotte Square, zaprojektowany w 1791 roku.

 

Bilety autokarowe do Edynburga

Chcesz kupić tani bilet autokarowy do Edynburga? Jeśli tak, koniecznie wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Po wpisaniu daty i miejsca wyjazdu otrzymasz listę dostępnych połączeń od kilku różnych przewoźników, z których wybierzesz najlepiej odpowiadającą Ci opcję na przejazd do Edynburga. Bilet kupisz online – bez kolejek i o dowolnej porze dnia (lub nocy). Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój e-mail i na telefon komórkowy i okażesz kierowcy w dniu wyjazdu. Już dziś zaplanuj z nami swoją podróż do Edynburga!

 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta