703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Londyn

Sprawdź jak dojechać do Londynu autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Londyn to leżące nad Tamizą, ogromne miasto (ponad 8,7 mln mieszkańców), które wyjątkowo często odwiedzane jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje spore grono międzynarodowych przewoźników. Czas podróży uzależniony jest oczywiście od miejsca wyjazdu. Dla przykładu: z Lublina bus do Londynu jedzie około 30 godzin, z Warszawy – około 24 godzin, a ze Szczecina – około 20 godzin. Choć podróż nie należy do najkrótszych, firmy przewozowe dbają o to, by połączenia autobusowe do Londynu wiązały się z jak największym komfortem pasażerów.

Główny dworzec autobusowy Londyn – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Tanie bilety do Londynu

Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station. Mieści się pod adresem 164 Buckingham Palace Road (w samym centrum miasta). 

Co istotne, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra Victoria. W obrębie Londynu funkcjonuje aż sześć lotnisk obsługujących loty pasażerskie, z których najbardziej popularnym jest położony 24 km od centrum miasta Port lotniczy Londyn-Heathrow (London Heathrow Airport). Z dworca Victoria Coach Station bez problemu dostaniemy się do niego autokarem (czas przejazdu wynosi zwykle około 40-50 minut).

Co warto zobaczyć w Londynie?

Kupując bilety autokarowe do Londynu niemal każdy wie, że na miejscu koniecznie zobaczyć trzeba Trafalgar Square, Piccadilly Circus, dzielnicę Notting Hill i wieżę zegarową Big Ben. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że stolica Anglii i Wielkiej Brytanii ma do zaoferowania o wiele więcej. To przecież właśnie w Londynie znajdują się Pałac Buckingham i słynny Hyde Park. To tam zwiedzić możemy Muzeum Brytyjskie i galerię Tate Modern. To również w Londynie mamy szansę poczuć, czym jest prawdziwa wielokulturowość, chociażby odwiedzając jedną z tysięcy restauracji tematycznych. Oczywiście koniecznie wstąpić musimy też do jednego z typowych angielskich pubów, a jeśli lubimy nocne szaleństwa – wybrać się do któregoś ze słynnych klubów (np. Ministry of Sound lub Piccadilly Institute).

Bilety autokarowe do Londynu

Nie trać czasu – bilety autokarowe do Londynu szybko znajdziesz na EuroAutokar.pl. Wybierz termin podróży i sprawdź, jakie oferty przygotowali dla Ciebie znani międzynarodowi przewoźnicy. Skorzystaj z opcji na przejazd do Londynu, która będzie najbardziej atrakcyjna, kup bilet online, spakuj bagaż i już dziś wyrusz w wymarzoną podróż do jednej z największych europejskich metropolii!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta