Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Graz

Graz to miasto leżące w południowo-wschodniej Austrii, nad rzeką Murą, u podnóża Alp Styryjskich. Jak długo trwa przejazd autokarowy do Graz? Przykładowo: trasę Warszawa-Graz bus pokonuje w czasie około 15 godzin. Kilka godzin krócej jechać będziemy z Krakowa czy Katowic

. Wyjeżdżając z Gdańska czy Białegostoku

musimy z kolei przygotować się na podróż nieco dłuższą (nadal jednak bardzo komfortową). Cena biletu zależeć będzie od miejsca wyjazdu, zwykle jednak oscyluje ona wokół 200-300 zł (jeśli trafimy na promocję, będzie oczywiście jeszcze taniej).

Główny dworzec autobusowy Graz – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy P&R Webling zlokalizowany jest przy ulicy Kärntner Str. 234, w odległości około 5 km od centrum miasta. Obsługiwany jest m.in. przez firmę przewozową Flixbus. Autobusem miejskim możemy dostać się z niego do głównego dworca kolejowego (czas jazdy to około 30 minut). Oczywiście możemy zdecydować się również na taksówkę, która do dworca dotrze w zaledwie 7-10 minut, jest to jednak opcja mało ekonomiczna. Do międzynarodowego portu lotniczego Graz-Thalerhof (Flughafen Graz-Thalerhof) możemy dostać się autobusem lub pociągiem regionalnym. Lotnisko oddalone jest od centrum miasta o zaledwie 9 km, a sam przejazd, w zależności od natężenia ruchu, trwał będzie od 15 do około 30 minut.

Co warto zobaczyć w Graz?

Graz jest drugim co do wielkości miastem Austrii. W roku 1999 Stare Miasto wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście warto zobaczyć m.in. renesansowy budynek starostwa Landhaus, arsenał z XVII wieku, ratusz z XIX wieku, późnogotycką katedrę św. Idziego, barokowe i gotyckie kościoły, a także ruiny zamku Schlossberg z dwiema zachowanymi wieżami (wieża zegarowa do dziś jest symbolem miasta). Kupując bilet autokarowy do Graz warto przygotować się też na doznania kulinarne – w mieście jest wiele restauracji, a duża część z nich oferuje wyśmienitą kuchnię z daniami lokalnymi, których po prostu trzeba spróbować.

Bilety autokarowe do Graz

Sprawdziłeś połączenia autokarowe do Graz u różnych przewoźników i teraz masz mętlik w głowie? Jeśli tak, koniecznie skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl. Wszystkie oferty na przejazd autokarowy do Graz będziesz miał w jednym miejscu i bez trudu wybierzesz tę najbardziej atrakcyjną. Już dziś sprawdź, jakie propozycje przygotowały dla Ciebie najlepsze firmy autokarowe i kup bilet do Graz przez Internet, w niskiej cenie!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta