Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Klagenfurt

Klagenfurt – największe miasto Karyntii

Klagenfurt to miasto położone w południowej części Austrii, stolica kraju związkowego Karyntia oraz powiatu Klagenfurt-Land. Bilet autokarowy do Klagenfurt znaleźć można w ofercie wybranych międzynarodowych przewoźników. Podróż nie trwa nazbyt długo, a co więcej – jest wyjątkowo komfortowa. Z większości miejsc w Polsce przejazd do Klagenfurt zajmie niecałą dobę – na przykład z Warszawy dojedziemy na miejsce w nieco ponad 14 godzin, z Krakowa w około 11 godzin, a z Gdańska w około 22 godziny. Cena biletu do Klagenfurt oscylować będzie na ogół wokół 200-250 zł, ale jeśli trafimy akurat na promocję – zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Klagenfurt – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Klagenfurt zlokalizowany jest w odległości jednego kilometra od centrum miasta. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich, a w odległości około 150 metrów od niego położony jest centralny dworzec kolejowy (Klagenfurt Hauptbahnhof). Port lotniczy Klagenfurt to jedno z największych lotnisk tego kraju, sezonowo obsługujące m.in. linie Ryanair. Położone jest ono niecałe trzy kilometry od centrum miasta i można dostać się na nie taksówką, pociągiem oraz autobusem (ten ostatni kursuje co około 30 minut, od 6.00 do 18.00).

Co warto zobaczyć w Klagenfurt?

Niewiele osób kupujących bilet autokarowy do Klagenfurt wie, że istnieje polska nazwa tego miasta: Celowiec. Miasto położone jest na górzystym, niezwykle malowniczym terenie. Znajduje się w nim Wörthersee – najcieplejsze jezioro alpejskie, a także przepiękna, barokowa Katedra św. Piotra i Pawła (główna świątynia diecezji Gurk w Austrii). W Klagenfurt warto odwiedzić również park miniatur Minimundus, w którym zebrane zostało ponad 150 miniaturowych modeli z całego świata (wszystkie w skali 1:25), a także stadion Wörthersee Stadion, na którym rozgrywane były mecze piłki nożnej podczas trwania Euro 2008.

 

Bilety autokarowe do Klagenfurt

 

Nie pozwól, by ominęły Cię najlepsze promocje na przejazd do Klagenfurt i już dziś skorzystaj z porównywarki połączeń na stronie euroautokar.pl. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu – otrzymasz listę propozycji przejazdu od kilku różnych przewoźników i wybierzesz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Bilet autokarowy do Klagenfurt kupisz online – bez wychodzenia z domu i bez stania w kolejkach. Otrzymasz go na swój adres e-mail oraz na telefon komórkowy. W dniu wyjazdu okażesz bilet kierowcy i możesz ruszać na wymarzoną wycieczkę do Klagenfurt!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta