Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Linz

Linz – piękne zabytki, wyjątkowa atmosfera

Linz to miasto w północno-wschodniej Austrii. Założone zostało przez Rzymian (pod nazwą Lenthia). Bilet autokarowy do Linz oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy (m.in. firma FlixBus). Jak długo trwa podróż? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Linz autobus pokonuje w nieco ponad 18 godzin, trasę Kraków-Linz w niecałe 15 godzin, a trasę Gdynia-Linz w około 20 godzin. Z Białegostoku jechać będziemy nieco ponad 17 godzin, a z Lublina – około 20 godzin (opcja z przesiadką). Za bilet do Linz zapłacimy zwykle od 150 do 250 zł, jeśli jednak trafimy na promocję, nasz przejazd może być jeszcze tańszy.

Główny dworzec autobusowy Linz – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Jedno z miejsc, w którym zatrzymują się autobusy międzynarodowych przewoźników, mieści się przy ulicy Bahnhofpl. 3-6 i oddalone jest od centrum miasta o niecałe 3 kilometry. Bardzo blisko jest stamtąd do centralnego dworca kolejowego, a także do przystanku tramwajowego. W pobliżu znajdziemy też postój taksówek. Port lotniczy Linz (znany również pod nazwą Blue Danube) położony jest w odległości 12 km od centrum miasta i jest jednym z największych lotnisk w Austrii. Z centrum dostaniemy się do niego linią autobusową nr 601. Przejazd, w zależności od natężenia ruchu, potrwa 20-30 minut.

Co warto zobaczyć w Linz?

Położony nad Dunajem Linz to miasto pełne zabytków. Z pewnością warto zobaczyć w nim Rynek z kolumną morową z 1723 roku, neogotycką Nową Katedrę z roku 1855, a także Starą Katedrę, wzniesioną w drugiej połowie XVII wieku. Uwagę zwraca również najstarszy w Linz i jednocześnie najstarszy zachowany w Austrii kościół rzymskokatolicki – Kościół św. Marcina (Martinkirche). Po przyjeździe do Linz warto wybrać się także do Muzeum Sztuki Lentos (Lentos Kunstmuseum Linz), a także obejrzeć salę koncertową Brucknerhaus. Pobyt w mieście to również doskonała okazja do tego, by w jednej z licznych restauracji spróbować lokalnych specjałów.

 

Bilety autokarowe do Linz

Zastanawiasz się, który z międzynarodowych przewoźników oferuje najtańszy przejazd autokarowy do Linz? Nie trać czasu na żmudne poszukiwania i skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki połączeń na stronie euroautokar.pl. Wpisz miejsce i datę swojego wyjazdu, a następnie wybierz z listy dostępnych połączeń to, które najbardziej Ci odpowiada. Bilet kupisz online o dowolnej porze i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy oraz na swoją pocztę e-mail. Już dziś zaplanuj fantastyczną wycieczkę do Linz!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta