Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Wiedeń

Wiedeń

to leżąca nad Dunajem stolica i jednocześnie największe miasto Austrii. Jak długo trwa podróż autokarem do Wiednia? Trasę Warszawa-Wiedeń bus pokonuje w czasie około 10 godzin. Krócej jechać będziemy z Krakowa – około 7-8 godzin. Z Lublina trzeba przygotować się z kolei na 13-15 godzin jazdy, z Gdańska zaś – na około 17. Ile kosztuje bilet autokarowy do Wiednia? Przykładowo: ze stolicy Polski zapłacimy około 80-100 zł, z Krakowa – około 60-80 zł, a z Gdańska – około 100-120 zł. Są to oczywiście ceny standardowe – w promocji można kupić bilet do Wiednia taniej.

Główny dworzec autobusowy Wiedeń – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Wiedniu (Erdberg) mieści się przy ulicy Erdbergstraße 200A. Obsługiwany jest m.in. przez firmy przewozowe Flixbus i Infobus. Dworzec znajduje się w odległości około 6 km od centrum miasta, a blisko niego znajdują się zarówno przystanki autobusowe, jak i metro. Zarówno autobusem miejskim, jak i metrem dojechać możemy do centralnej stacji kolejowej Wiedeń Główny (Wien Hauptbahnhof). Port lotniczy Wiedeń-Schwechat oddalony jest o około 18 km od centrum i możemy dostać się do niego autobusem ekspresowym, CAT (City Airport Train) oraz koleją podmiejską.

Co warto zobaczyć w Wiedniu?

Wiedeń to prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych architekturą. W mieście znajdziemy zarówno budowle w stylach romańskim i gotyckim, jak również barokowym, klasycystycznym i współczesnym. Zabytki w Wiedniu? Całe mnóstwo! Gotycka Katedra św. Szczepana, budynek parlamentu, neogotycki Ratusz, Pałac Augarten, Pałac Kinskich, Kościół Wotywny. Na uwagę zasługują także wspaniałe muzea i galerie, m.in. Muzeum Historii Sztuki, Austriacka Biblioteka Narodowa, Kunsthalle Wien (współczesna sztuka międzynarodowa) czy Muzeum Techniki. Kupując bilet do Wiednia nie możemy też oczywiście zapomnieć o obejrzeniu słynnej Opery Wiedeńskiej.

Bilety autokarowe do Wiednia

Tanie bilety do Wiednia z łatwością znajdziesz na stronie EuroAutokar.pl. Nasza wyszukiwarka połączeń przedstawi Ci oferty międzynarodowych przewoźników, a Ty wybierzesz tę najbardziej korzystną. Przekonasz się, że przejazd autokarowy do Wiednia nie musi być drogi, a komfort, jaki zapewniają firmy przewozowe z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Już dziś skorzystaj z naszej wyszukiwarki, kup bilet online i ruszaj do przepięknej austriackiej stolicy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta