Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Antwerpia

Antwerpia to miasto położone nad rzeką Skaldą, w północnej części Belgii. W roku 2011 otrzymało ono tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Komfortowy przejazd autokarowy do Antwerpii znaleźć można w ofercie wybranych przewoźników międzynarodowych. Jak długo trwa podróż? Przykładowo: trasę Warszawa-Antwerpia autobus pokonuje w niecałe 20 godzin, natomiast trasę Gdynia-Antwerpia w nieco ponad 20 godzin. Z Krakowa dojedziemy w około 19 godzin, a z Lublina – w około 24 godziny. Ile kosztuje bilet do Antwerpii? Z większości polskich miast dojedziemy tam za 200-300 zł. Oczywiście cena może być niższa, jeśli trafimy akurat na promocję organizowaną przez któregoś z przewoźników.

Główny dworzec autobusowy Antwerpia – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Antwerpii (obsługiwany m.in. przez firmy FlixBus i Sindbad) mieści się przy ulicy Pelikaanstraat 15-29. W pobliżu zlokalizowane są przystanki autobusów miejskich. W odległości około 400 metrów od dworca autobusowego znajduje się przepiękny dworzec kolejowy Antwerpia Centralna (jeden z największych dworców w Belgii), z uwagi na wspaniałą architekturę nazywany Kolejową Katedrą. Międzynarodowy port lotniczy Deurne położony jest w odległości zaledwie dwóch kilometrów od centrum miasta. Z dworca centralnego na lotnisko dojechać możemy autobusem linii 14 (w pobliżu Deurne zatrzymują się również autobusy 21 i 23).

Co warto zobaczyć w Antwerpii?

Pierwsze dane dotyczące miasta pochodzą jeszcze z VIII wieku. Kupując bilet do Antwerpii warto zatem nastawić się na zwiedzanie. Uwagę zwracają chociażby wspaniałe katedry (np. gotycka Katedra Najświętszej Maryi Panny) i kościoły (np. Kościół św. Pawła z XVI wieku). W mieście znajduje się ponadto wiele XVI-wiecznych kamienic, a także renesansowy Ratusz. Wyjątkowym zabytkiem jest również położona nad Skaldą Forteca Steen, wybudowana w XII wieku. Przejazd autokarowy do Antwerpii to także wspaniała okazja do tego, by w mieście tym odwiedzić muzea: Museum Mayer van den Bergh (muzeum sztuki), Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych czy Muzeum Rubensa. W Antwerpii znajduje się także Torengebouw – zabytkowy drapacz chmur.

Bilety autokarowe do Antwerpii

Tani bilet autokarowy do Antwerpii szybko znajdziesz i kupisz online na stronie euroautokar.pl. Nasza zaawansowana wyszukiwarka połączeń przedstawi Ci listę przejazdów oferowanych przez kilku międzynarodowych przewoźników, Ty zaś wybierzesz opcję, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania. Narzędzie na bieżąco aktualizuje informacje, więc korzystając z niego szybko dowiesz się również o promocjach na przejazd do Antwerpii. Bilet otrzymasz w formie elektronicznej na swój e-mail oraz telefon komórkowy, a przed wyjazdem okażesz kierowcy. To nie tylko łatwe, ale i bardzo wygodne!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta