Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bruksela

Bruksela, stolica Belgii, to miasto leżące w środkowej części kraju, nad rzeką Zenne. Jest siedzibą króla i parlamentu belgijskiego, a także Unii Europejskiej oraz NATO. Autokary Polska Bruksela kursują we wszystkie dni tygodnia i odjeżdżają z ponad 200 polskich miast. Ile trwa przejazd? Przykładowo: z Warszawy do Brukseli dojedziemy w nieco ponad 20 godzin, z Poznania – w około 15 godzin, a z Gdańska – w około 22 godziny. Ceny biletów zaczynają się od 230-240 złotych, jednak stosunkowo często trafić można na promocję i kupić bilet na przejazd do Brukseli w cenie niższej niż standardowa.

Bruksela - tanie bilety

Główny dworzec autobusowy Bruksela – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Brukseli mieści się pod adresem Rue du Cardinal Mercier i oddalony jest o zaledwie pół kilometra od centrum miasta. Spod dworca kursują autobusy, które dowiozą nas zarówno do dworca kolejowego, jak i na lotnisko. Port lotniczy Bruksela znajduje się w Zaventem, w odległości 12 km od Brukseli. Z centrum miasta na lotnisko przez 24 godziny na dobę jeździ bezpośredni pociąg.

Co warto zobaczyć w Brukseli?

Bruksela nie jest miastem dużym, przynajmniej jeśli porównać ją do innych stolic europejskich (liczba mieszkańców stolicy Belgii wynosi nieco ponad 174 tys.). Nie oznacza to jednak, że kupując bilet na bus do Brukseli będziemy się nudzić – co to to nie. Stolica Belgii pełna jest wspaniałych zabytków, takich jak chociażby Wielki Plac z kamienicami z XVIII wieku, Dom Króla (Maison du Roi), Hotel Ravenstein z XV w czy Kościół św. Jana Chrzciciela z roku 1657. Być może jednak nie powinniśmy pytać wyłącznie o to, co warto zobaczyć w Brukseli, ale również o to, czego warto w tym pięknym mieście spróbować. Belgia słynie bowiem zarówno z najlepszej na świecie czekolady, jak i z doskonałego piwa (na rynku dostępnych jest ponad 1000 jego gatunków). Co więcej, w Brukseli na każdy kilometr kwadratowy przypada ponad 130 restauracji z doskonałym jedzeniem – zarówno przysmakami lokalnymi, jak i kuchnią międzynarodową. Bus do Brukseli to zatem gwarancja niezapomnianych wrażeń – nie tylko wzrokowych, ale też kulinarnych.

Bilety autokarowe do Brukseli

Już dziś sprawdź dostępne przewozy autokarowe do Brukseli na stronie EuroAutokar.pl. Nasza wyszukiwarka połączeń przeanalizuje wszystkie dostępne opcje i zaproponuje Ci kilka najlepszych rozwiązań. Korzystając z niej, najszybciej dowiesz się również o aktualnych promocjach. Bilet na bus do Brukseli kupisz online, bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia (lub nocy) i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy oraz skrzynkę e-mail. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy przed wejściem do autokaru i możesz ruszać w drogę!

</div

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta