Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Charleroi

Charleroi to położone nad rzeką Sambrą miasto w zachodniej Belgii (największe w prowincji Hainaut). Z Polski dostać można się tam autobusem (zwykle z co najmniej jedną przesiadką) – takie przejazdy oferuje kilku międzynarodowych przewoźników. Jak długo jedzie autokar do Charleroi? Przykładowo: wyjeżdżając z Warszawy podróż potrwa około 27 godzin, a wyjeżdżając z Gdańska – około 25 godzin. Trasę Białystok-Charleroi bus pokona natomiast w niecałe 30 godzin. Cena biletu zwykle oscylować będzie wokół 200-250 zł, jeśli jednak trafimy na promocję u któregoś z przewoźników, za bilet do Charleroi zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Charleroi – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy Charleroi Sud (obsługiwany m.in. przez firmę przewozową FlixBus) mieści się przy ulicy Rue de la Villette, blisko stacji kolejowej. Tuż obok dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich. Międzynarodowy port lotniczy Bruksela-Charleroi oddalony jest o 7 km od centrum miasta i obsługuje tanie linie lotnicze. Na lotnisko dostać możemy się ze stacji Charleroi Sud, wybierając autobus linii A. Podróż potrwa około 15-25 minut (w zależności od natężenia ruchu). Oczywiście na lotnisko szybciej dotrzeć możemy taksówką, będzie to jednak opcja mniej ekonomiczna.

Co warto zobaczyć w Charleroi?

Niewiele osób, które kupują bilet do Charleroi zdaje sobie sprawę z tego, że jego dzisiejsze tereny zamieszkane były już w czasach prehistorycznych, a historia miasta zaczęła się w roku 1666. Znajdująca się w Charleroi wieża Beffroi wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO – to obiekt, który z pewnością powinien znaleźć się na naszej liście zabytków, które w mieście warto zobaczyć. Uwagę zwraca też zbudowany w 1899 roku budynek Maison Dorée. W mieście znajdują się również bardzo ciekawe muzea: Muzeum Szkła, Muzeum Sztuki oraz Muzeum Fotografii. Warto też dodać, że to właśnie w Charleroi odbywa się start jednodniowego wyścigu kolarskiego La Flèche Wallonne (zaliczanego do cyklu UCI ProTour).

 

Bilety autokarowe do Charleroi

Bilet autokarowy do Charleroi kupisz jedynie u wybranych przewoźników międzynarodowych. By szybko dowiedzieć się, którzy z nim mają go w swojej ofercie, wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wpisz miejsce i termin swojego wyjazdu, a następnie wybierz z listy przejazd do Charleroi, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Bilet kupisz online i otrzymasz na swój e-mail i telefon komórkowy. Wystarczy, że przed wejściem do pojazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać na wspaniałą wycieczkę do Charleroi.

</div

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta