Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Gandawa

Gandawa – ważny port morski i mnóstwo pięknych zabytków

Gandawa to miasto położone w północno-zachodniej części Belgii. To także stolica prowincji Flandria Wschodnia. Bilety autokarowe do Gandawy oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy, m.in. firmy FlixBus i Sindbad. Jak długo trwa podróż z Polski? Zależy to oczywiście od tego, z którego miasta będziemy wyjeżdżali. Przykładowo: trasę Warszawa-Gandawa i trasę Kraków-Gandawa autobus pokonuje w około 23 godziny. Z Wrocławia na miejsce dojedziemy w około 19 godzin, z Białegostoku natomiast w 25 godzin. Nieco dłużej, bo 28 godzin, potrwa przejazd do Gandawy z Lublina. Ile kosztuje bilet? Ceny wahają się zwykle w przedziale 200-300 zł, jednak można trafić na oferty promocyjne – wówczas za bus do Gandawy zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Gandawa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy Gent Dampoort Station Eurolines znajduje się w pobliżu stacji kolejowej Gent-Dampoort i oddalony jest od centrum miasta o niecałe 1,5 kilometra. Obok dworca jest postój taksówek, a także przystanki autobusów miejskich. Gandawa nie ma własnego lotniska, jednak dość szybko (w około 1,5 godziny) możemy dostać się autobusem do międzynarodowego portu lotniczego Bruksela-Charleroi. Oczywiście możemy dojechać tam również taksówką, jednak z uwagi na dużą odległość (ponad 100 kilometrów) byłaby to opcja wyjątkowo mało ekonomiczna.

Co warto zobaczyć w Gandawie?

Region Gandawy był zamieszkany już od czasów Celtów, a samo miasto należy do najczęściej odwiedzanych w Belgii. Uwagę zwraca cała masa wartych obejrzenia zabytków. To właśnie w Gandawie zobaczyć można wspaniałe kościoły (m.in. św. Michała i św. Jakuba) i Katedrę św. Bawona (XIII-XVI w.). To również tam znajduje się przepiękny Ratusz gotycko-klasycystyczny z XVI i XVIII wieku. W mieście możemy też obejrzeć sukiennice z XV wieku oraz dzwonnicę z wieku XIV. Warto wybrać się również do uniwersyteckiego ogrodu botanicznego i odwiedzić zespół parkowy Citadel Park, zlokalizowany w centralnej części miasta.

Bilety autokarowe do Gandawy

Chcesz kupić online tani bilet do Gandawy? Jeśli tak, koniecznie odwiedź stronę euroautokar.pl i skorzystaj z możliwości, jakie oferuje nasza zaawansowana porównywarka połączeń autobusowych. Wystarczy, że podasz datę i miejsce swojego wyjazdu, a z listy propozycji od różnych przewoźników wybierzesz opcję na przejazd do Gandawy, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Bilet otrzymasz w wersji elektronicznej na swoją komórkę i na swoją pocztę e-mail. Okaż go kierowcy w dniu wyjazdu i ruszaj na wspaniałą wycieczkę do Gandawy!

</div

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta