703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Brześć

Sprawdź jak dojechać do Brześcia autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Brześć – jedno z najstarszych miast na Polesiu

Brześć to miasto położone w południowo-zachodniej części Białorusi, tuż przy granicy z Polską. Jest siedzibą administracyjną obwodu brzeskiego i rejonu brzeskiego. Bilet autokarowy do Brześcia nabyć możemy u wybranych przewoźników międzynarodowych. Podróż do miasta należy do tych krótszych, choć oczywiście jej czas będzie uzależniony od miejsca, z którego wyruszamy. Przykładowo: trasę Warszawa-Brześć bus pokonuje w nieco ponad 3,5 godziny, trasę Kraków-Brześć w około 12,5 godziny, a trasę Gdańsk-Brześć w niecałe 14 godzin. Z Białej Podlaskiej z kolei podróż potrwa zaledwie 2,5 godziny. Ile kosztuje bilet autokarowy do Brześcia? Cena oscylowała będzie na ogół w przedziale od kilkudziesięciu do około 150 zł. Oczywiście jeśli trafimy na promocję, za autobus do Brześcia zapłacimy mniej.  

Główny dworzec autobusowy Brześć – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Centralny dworzec autobusowy w Brześciu, obsługiwany m.in. przez takich przewoźników jak Sindbad i FlixBus, mieści się pod adresem vulica Mickeviča i oddalony jest od centrum miasta o niecałe 1,5 kilometra. Stosunkowo blisko, bo w odległości około 2 km od dworca autobusowego znajduje się centralny dworzec kolejowy (możemy dostać się do niego taksówką lub autobusem miejskim). Port lotniczy Brześć, mimo że jest jednym z największych lotnisk na Białorusi, obsługuje bardzo niewiele połączeń (m.in. sezonowo do Kaliningradu i Burgas). Na lotnisko możemy dostać się taksówką lub autobusem miejskim. 

Co warto zobaczyć w Brześciu?

Kupując bilet autokarowy do Brześcia warto nastawić się na oglądanie zabytków. To właśnie w tym mieście znajdują się Klasztor Bernardynek z XVIII wieku, Twierdza Brzeska z XIX/XX wieku, a także cmentarz katolicki z kwaterą żołnierzy polskich z wojny 1920 roku. W Brześciu warto zobaczyć też Cerkiew św. Szymona oraz Wielką Synagogę. Na uwagę zasługują również Szkoła Rzemiosł z 1937 roku i Bank Polski z roku 1926. Przejazd do Brześcia to także doskonała okazja do tego, by odwiedzić jedno z wielu znajdujących się w tym mieście muzeów, np. Muzeum Odzyskanych Dzieł Sztuki czy Muzeum Obrony Twierdzy Brzeskiej. 

 

Bilety autokarowe do Brześcia

Zastanawiasz się, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie tani przejazd do Brześcia? Nie trać czasu na żmudne poszukiwania – po prostu wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki. Po wybraniu terminu i miejsca swojego wyjazdu otrzymasz listę dostępnych połączeń autokarowych do Brześcia i sam wybierzesz to, które będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Bilet otrzymasz w wersji elektronicznej na swoją komórkę i na pocztę e-mail. W dniu wyjazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać na cudowną wycieczkę do Brześcia!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta