Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Grodno

Grodno to miasto obwodowe na Białorusi, leżące nad Niemnem, blisko granicy z Polską. Czy kupując bilet autokarowy do Grodna powinniśmy przygotować się na długą podróż? To zależy. Jeśli wyjeżdżamy np. z Gdyni, dojazd potrwa około 15 godzin. Z Katowic na miejsce dostaniemy się w niecałe 12 godzin, a trasę Kraków-Grodno

pokonamy w nieco ponad 14 godzin. Przejazdy autokarowe do Grodna będą natomiast dużo szybsze, jeśli wsiądziemy w busa w Warszawie (około 9 godzin), Olsztynie (około 8 godzin) czy w Białymstoku (niecałe 3 godziny). Ile kosztuje autokar do Grodna? W zależności od miejsca wyjazdu za bilet autokarowy zapłacimy zwykle od około 50 zł do nieco ponad 100 zł.

Główny dworzec autobusowy Grodno – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Grodnie znajduje się przy ulicy Krasnoarmiejskiej 7-A, w odległości około 1200 metrów od centrum miasta (12-15 minut na piechotę). W podobnej odległości położony jest także główny dworzec kolejowy. Tuż przy dworcu autobusowym znajdują się również przystanki autobusów miejskich. Port lotniczy Grodno położony jest 18 km na południe od centrum miasta i można dostać się do niego zarówno autobusem, jak i taksówką (czas dojazdu to około 20-30 minut, w zależności od natężenia ruchu).

Co warto zobaczyć w Grodnie?

Stosunkowo niewielkie, bo liczące niecałe 380 tys. mieszkańców Grodno to miasto, w którym amatorzy zabytków z pewnością nie będą się nudzić. Co warto zobaczyć? Oczywiście Stary Zamek z końca XIV wieku oraz Nowy Zamek (XVIII w.). W Grodnie znajdziemy też pałac Batorówka (XVI w.), Aptekę Jezuicką z 1709 roku, Synagogę Chóralną z 1905 roku, a także Dom i Muzeum Elizy Orzeszkowej. Wizyta w Grodnie to również niecodzienna okazja do tego, by w jednej z wielu restauracji spróbować lokalnych przysmaków. Miasto pełne jest ponadto wspaniałych, zadbanych parków (np. park Zhilibera) i niezwykle urokliwych uliczek.

Bilety autokarowe do Grodna

Chcesz kupić bilety autokarowe do Grodna? Nie trać czasu na przeszukiwanie witryn wszystkich oferujących je przewoźników. Zamiast tego wejdź na EuroAutokar.pl

i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń. Wpisz miejsce i datę swojego wyjazdu – otrzymasz listę najlepszych opcji połączeń od co najmniej kilku różnych firm autokarowych. Wybierz to, które najlepiej spełniać będzie Twoje oczekiwania, kup bilet online (otrzymasz go na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail) i ruszaj w magiczną podróż do Grodna!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta