Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Lida

Lida

Lida to miasto na Białorusi, położone w obwodzie grodzieńskim. To także drugie pod względem wielkości miasto Wileńszczyzny. Bilet autokarowy do Lidy mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Jak długo trwa podróż? Dla przykładu: trasę Warszawa-Lida bus pokonuje w około 11-12 godzin, trasę Kraków-Lida w około 13 godzin. Z Gdańska jechać będziemy również około 13 godzin, natomiast z Białegostoku – niecałe 6 godzin. Ile kosztuje przejazd do Lidy? Zazwyczaj za bilet w jedną stronę zapłacimy od 100 do 150 zł, ale oczywiście nie dotyczy to ofert promocyjnych – jeśli na taką trafimy, wycieczka do Lidy będzie nas kosztować mniej.

 

Główny dworzec autobusowy Lida – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Lidzie mieści się przy ulicy Truhanova 21 i oddalony jest o nieco ponad kilometr od centrum miasta. Dość blisko, bo tylko 400 metrów od dworca autobusowego znajduje się dworzec kolejowy. W pobliżu znajdziemy również przystanki autobusów miejskich. Port lotniczy Lida to jedno z największych lotnisk na Białorusi, jednak używany jest on tylko do celów wojskowych. Miasto nie posiada niestety lotniska obsługującego loty pasażerskie. Busem z Lidy możemy dostać się natomiast na międzynarodowe lotnisko w Mińsku – trasa liczy około 170 km.

Co warto zobaczyć w Lidzie?

Kupując bilet autokarowy do Lidy warto nastawić się na całą masę pozytywnych wrażeń, a także zarezerwować sobie trochę czasu na zwiedzanie. Szczególnie zadowoleni będą amatorzy zabytków o charakterze religijnym. W Lidzie warto zobaczyć chociażby zbudowany w 1770 roku kościół katolicki w stylu barokowym, Sobór św. Michała Archanioła oraz drewniany Kościół na Słobódce z lat 30. XX wieku. Na uwagę zasługuje też z pewnością Zamek w Lidzie – warowna budowla w stylu gotyckim z XIV wieku. W mieście można również obejrzeć stary browar (1867 r.), budynek Poczty Polskiej z 1936 roku, a także koszary 77 pułku piechoty, zlokalizowane pomiędzy ulicami ks. Skorupki i Koszarową.

 

Bilety autokarowe do Lidy

Zastanawiasz się, którzy międzynarodowi przewoźnicy oferują przejazd autokarowy do Lidy? Nie trać czasu na poszukiwania – po prostu wejdź na euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń autobusowych. Wybierz najlepszą opcję przejazdu z przedstawionej listy i kup tani bilet do Lidy online, bez kolejek i bez wychodzenia z domu. Bilet w formie elektronicznej wysłany zostanie na Twój e-mail i na Twój telefon komórkowy – wystarczy, że w dniu wyjazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta