703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Mińsk

Sprawdź jak dojechać do Mińska autokarem z Polski i co zwiedzić

Mińsk to stolica i jednocześnie największe miasto Białorusi, liczące prawie 2 miliony mieszkańców. Ile trwa podróż autokarem do Mińska? Zależy to od miasta, z którego wyjeżdżamy. Jeśli miejscem naszego wyjazdu będzie Warszawa, do stolicy Białorusi dostaniemy się w około 11 godzin. Nieco dłużej jechać będziemy np. z Gdańska (około 15 godzin) czy z Katowic (około 16 godzin). Za to jadąc z np. Białegostoku podróż potrwa tylko nieco ponad 8 godzin. Za bilet do Mińska zapłacimy na ogół od 100 do 200 zł. Oczywiście mówimy tu o cenach standardowych – jeśli trafimy na promocję, może być jeszcze taniej.

Bilety autokarowe do Mińska

Główny dworzec autobusowy Mińsk – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Centralny Dworzec Autobusowy (Центральный автовокзал) w Mińsku mieści się przy ulicy Bobrujskiej 6, w centralnej części miasta. Z dworca mamy około 200 metrów do stacji metra Plac Lenina i około 500 metrów od dworca kolejowego. Z kolei na lotnisko, które położone jest w odległości 42 km od centrum miasta, autobusy kursują co 30-40 minut. Linią 300 lub jedną z marszrutek dostaniemy się tam w około godzinę (w zależności od natężenia ruchu). Możemy skorzystać również z taksówki, jednak wówczas przejazd wyniesie nas dużo drożej.

Co warto zobaczyć w Mińsku?

Kupując bilet na autobus do Mińska nie wiemy często, czego możemy się po tym mieście spodziewać i czy w ogóle jest tam co oglądać. Bez obaw – Mińsk to duże, bardzo czyste miasto z wyjątkową atmosferą. To właśnie tam zobaczyć możemy takie zabytki jak chociażby Sobór Świętych Piotra i Pawła z XVII wieku, barokową Unicką Cerkiew św. Ducha, Ratusz czy Synagogę Zalcmana z 1864 roku. Ogromne wrażenie robią też na turystach Biblioteka Narodowa (iluminowana światłami LED) i Narodowa Akademia Nauk Białorusi. Mińsk to także prawdziwy raj dla amatorów pieszych wycieczek, lubiących oglądać zarówno zabytki, jak i bardzo zadbane tereny zielone (np. park o powierzchni 5 ha, który otacza Dwór Lubańskich).

Bilety autokarowe do Mińska

Nie przepłacaj za swój przejazd na trasie Warszawa-Mińsk, Gdańsk-Mińsk czy Katowice-Mińsk. Zamiast tego wybierz miejsce i termin swojego wyjazdu, wejdź na EuroAutokar.pl i sprawdź, jakie propozycje przejazdów autokarowych do Mińska przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy. Bilet do Mińska kupisz online, bez wychodzenia z domu i otrzymasz go na swoją skrzynkę e-mail oraz telefon komórkowy. Wystarczy, że pokażesz go kierowcy przed wejściem do autokaru.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta