Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Witebsk

Witebsk – pełne uroku miasto nad rzeką Dźwiną

Witebsk to miasto położone w północno-wschodniej części Białorusi. Kiedyś należało ono do Wielkiego Księstwa Litewskiego, a także do I Rzeczypospolitej. Bilet autokarowy do Witebska kupimy u wybranych międzynarodowych przewoźników. Podróż do tego miasta nie należy do bardzo długich, jednak trzeba pamiętać, że potrwa ona o kilka godzin więcej niż na przykład do przygranicznego Brześcia czy do stolicy Białorusi – Mińska. Za bilet do Witebska zapłacimy zwykle od 200 do 300 zł, ale jeśli trafimy akurat na promocję organizowaną przez któregoś z przewoźników, za przejazd zapłacimy jeszcze mniej.

Główny dworzec autobusowy Witebsk – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Witebsku mieści się przy ulicy Kasmanaŭtaŭ 12-14, w odległości około 2,5 kilometra od centrum miasta. Niecałe 400 metrów od dworca autobusowego znajduje się centralny dworzec kolejowy. Port lotniczy Witebsk-Wostoczny położony jest w odległości 12 kilometrów od centrum miasta i jest jednym z największych portów lotniczych na Białorusi. Na lotnisko możemy dostać się zarówno taksówką, jak i autobusem. Przed planowaną podróżą warto sprawdzić, czy z lotniska odlatują samoloty w pożądanym przez nas kierunku – ruch w tym porcie lotniczym jest dość mocno ograniczony.

Co warto zobaczyć w Witebsku?

Kupując bilet do Witebska warto wiedzieć, że miasto to wzmiankowane było już w roku 1021 i przez długi czas pozostawało ośrodkiem handlowym przy szlaku znad Morza Bałtyckiego do Konstantynopola. Dzisiejszy Witebsk to piękne, pełne magicznej atmosfery miasto z wieloma cennymi zabytkami. Uwagę zwracają m.in. wspaniały, barokowo-klasycystyczny Ratusz z 1775 roku, wzniesiony w roku 1760 Sobór Opieki Matki Bożej, XIX-wieczna Synagoga na Zadźwiniu (obecnie niestety pozostały po niej tylko ruiny) oraz wybudowana w 1859 roku kaplica rodziny Ślepściów pw. NMP Bolesnej. W Witebsku podziwiać możemy również XIX-wieczny Kościół św. Barbary i ufundowaną w roku 1690 Cerkiew Bazylianów pw. Zaśnięcia Matki Bożej i św. Józefa. Ciekawym zabytkiem jest także Pałac Gubernatora, który zbudowany został w 1772 roku i znany jest również pod nazwą Pałac Kudzimowiczów.

Bilety autokarowe do Witebska

Chcesz szybko dowiedzieć się, którzy z międzynarodowych przewoźników oferują przejazd autokarowy do Witebska? Jeśli tak, koniecznie odwiedź stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń. Wystarczy, że wpiszesz miejsce i datę planowanego wyjazdu – otrzymasz listę dostępnych opcji podróży i wybierzesz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Za bilet do Witebska zapłacisz online. Zostanie on przesłany w formie elektronicznej na Twoją pocztę e-mail oraz na Twój telefon komórkowy. Pokaż go kierowcy w dniu wyjazdu i ruszaj na cudowną wycieczkę do Witebska!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta