Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Bułgaria

Bułgaria to kraj położony na Bałkanach, w Europie południowo-wschodniej. Dla wszystkich tych, którzy pamiętają wycieczki do tego państwa w latach 70-tych czy 80-tych, przejazd autokarowy do Bułgarii może być ogromnym zaskoczeniem. Nadmorskie kurorty nie różnią się już tak bardzo od tych, jakie spotkać możemy w Grecji czy w Hiszpanii. Stolica kraju – Sofia – również robi na turystach wrażenie bardzo pozytywne. Bilet autokarowy do Bułgarii oferuje wielu liczących się międzynarodowych przewoźników, a sama podróż odbywa się w bardzo komfortowych warunkach. Czy trwa długo? To zależy – na przykład z Warszawy do Sofii dojedziemy w około 27-28 godzin, a do Złotych Piasków w około 33-34 godziny. Oczywiście busy do Bułgarii kursują też z wielu innych polskich miast, m.in. z Krakowa, Wrocławia, Lublina, Gdańska, Katowic, Łodzi i Białegostoku. 

Jak często kursują busy do Bułgarii i ile kosztuje bilet?

Autokary z Polski do Bułgarii w sezonie letnim jeżdżą niemal codziennie. Poza sezonem – przynajmniej kilka razy w tygodniu. Tu warto jednak zaznaczyć, że nie dotyczy to wszystkich bułgarskich miast, jako że kurorty, takie jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski późną jesienią czy zimą to niemal miasta-widma (na stałe mieszka w nich przysłowiowa garstka osób). Ile kosztuje bilet do Bułgarii? W uproszczeniu można powiedzieć, że od 200 do 400 zł. W uproszczeniu dlatego, że od czasu do czasu przewoźnicy organizują promocje na swoje przejazdy. Jeśli trafimy na jedną z nich, przejazd autokarowy do Bułgarii będzie kosztował nas mniej. 

Czy jadąc do Bułgarii trzeba mieć paszport?

Bułgaria wstąpiła do Unii Europejskiej 1 stycznia 2007 roku, a więc kilka lat po Polsce. Oznacza to, że wjeżdżając na terytorium tego kraju możemy okazać zarówno ważny paszport, jak i ważny dowód osobisty. Jak informuje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych, obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Republiki Bułgarii przez 90 dni w ciągu 6 miesięcy, licząc od dnia pierwszego wjazdu, a także przejeżdżać tranzytem przez terytorium Republiki Bułgarii na podstawie ważnych paszportów lub dowodów osobistych. 

Autokar do Bułgarii – gdzie kupić bilet?

Ponieważ bilet autokarowy do Bułgarii dostępny jest jedynie u wybranych przewoźników międzynarodowych, znalezienie tych ostatnich może nieco potrwać. Aby nie tracić czasu, wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki połączeń. Opcję przejazdu do Bułgarii, która najlepiej będzie Ci odpowiadać, wybierzesz z przedstawionej listy, a bilet do Sofii, Warny czy Burgas kupisz online, bez wychodzenia z domu i otrzymasz na swoją komórkę oraz na swój adres poczty elektronicznej.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta