Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Czechy

Przewozy autokarowe do Czech

Czechy to państwo śródlądowe w Europie Środkowej, które od północy graniczy z Polską. Komfortowe przejazdy autokarowe do Czech ma w swojej ofercie większość międzynarodowych przewoźników. W zależności od tego, z którego miejsca Polski wyruszymy i dokąd dokładnie się udajemy, przejazd do Czech trwać może od niecałej godziny do nawet kilkunastu godzin. Mówiąc “Czechy” często do głowy przychodzi nam przede wszystkim stolica – Praga, jednak trzeba pamiętać, że przewoźnicy, którzy oferują bilet do Czech, zabiorą nas również w wiele innych miejsc tego kraju, takich jak chociażby Brno, Ostrawa, Pardubice czy Zlin. Z Polski do Czech wybrać możemy się z każdego niemal miasta, m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Lublina, Wrocławia, Białegostoku i Łodzi.  

Jak często kursują busy do Czech i ile kosztuje bilet?

Ponieważ przejazdy do Czech realizuje duża liczba przewoźników (m.in. Sindbad, Flixbus, Eurolines, PKS “Polonus”), a do tego kraj ten graniczy z Polską, autobusy kursują praktycznie każdego dnia. Ile kosztuje bilet autokarowy do Czech? Oto kilka przykładów: z Warszawy do Pragi pojedziemy za około 120-150 zł, z Wrocławia do Brna za 80-100 zł, a z Krakowa do Ostrawy za niecałe 50 zł. Oczywiście ceny, które podaliśmy, to ceny standardowe. Jeśli któryś z przewoźników będzie akurat organizował promocję na przejazd do Czech, za bilet zapłacimy jeszcze mniej. 

Czy jadąc do Czech trzeba mieć paszport?

W roku 2004 Czechy stały się członkiem Unii Europejskiej, a w roku 2007 przystąpiły do strefy Schengen. Do Czech możemy oczywiście wjechać na paszport, jednak sam ważny dowód osobisty również będzie dokumentem wystarczającym do tego, by granicę z tym krajem przekroczyć. 

Autokar do Czech – gdzie kupić bilet?

Bilet do Czech kupić można bezpośrednio u któregoś z przewoźników, jeśli jednak chcielibyśmy porównać kilka różnych ofert, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wyszukiwarki połączeń na witrynie euroautokar.pl. Wystarczy, że podasz miejsce i datę swojego wyjazdu, a otrzymasz listę propozycji od różnych przewoźników wraz z cenami za przejazd do Czech. Bilet kupisz online i otrzymasz na swój telefon komórkowy oraz na swoją pocztę e-mail. 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta