Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Grecja

Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Państwo to cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością, zwłaszcza w sezonie letnim. Bilet autokarowy do Grecji ma w swojej ofercie wielu międzynarodowych przewoźników, a podróż taka, choć nie należy do najkrótszych, jest wyjątkowo komfortowa i pełna pozytywnych wrażeń. Jak długo jedzie się autokarem do Grecji? Wszystko zależy oczywiście od miejsca wyjazdu i miasta docelowego. Trzeba bowiem pamiętać, że Grecja to nie tylko Ateny – przewoźnicy międzynarodowi oferują też przejazdy autokarowe do Salonik, Patras czy Kalamaty. Z Polski autobusy do Grecji kursują ze wszystkich praktycznie większych miast, m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska i Szczecina.

Jak często kursują busy do Grecji i ile kosztuje bilet?

Autobusy do ważniejszych miast Greckich kursują niemal każdego dnia, zwłaszcza w sezonie letnim. Ponieważ kraj ten położony jest daleko od Polski, za bilet do Grecji zapłacimy kilkaset złotych (zwykle 300-600 zł). Warto jednak uważnie śledzić różnego rodzaju oferty promocyjne. Międzynarodowi przewoźnicy dość często oferują zniżki na przejazd autokarowy do Grecji i wówczas za bilet zapłacimy zdecydowanie mniej.

Czy jadąc do Grecji trzeba mieć paszport?

Grecja już w roku 1981 stała się członkiem Unii Europejskiej. Na terytorium tego kraju, w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wjechać możemy okazując na granicy paszport, ale wystarczy również ważny dowód osobisty. Warto jednak pamiętać, że bez względu na cel pobytu, na terytorium Grecji przebywać możemy maksymalnie do trzech miesięcy.

Autokar do Grecji – gdzie kupić bilet?

Jeśli nie chcesz tracić czasu na szukanie przewoźników, którzy mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Grecji, już dziś skorzystaj z wyszukiwarki połączeń autobusowych na stronie euroautokar.pl. Wpisz termin i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania. Nasze narzędzie na bieżąco aktualizuje informacje, dlatego korzystając z niego jako pierwszy dowiesz się również o najnowszych promocjach. Bilet do Grecji kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy oraz na swoją pocztę e-mail.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta