Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Luksemburg

Luksemburg (Wielkie Księstwo Luksemburga) to państwo położone w Europie Zachodniej, liczące nieco ponad 600 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Luksemburga nabyć możemy u wybranych przewoźników międzynarodowych. Oferują oni nie tylko dojazd do stolicy kraju (również o nazwie Luksemburg), ale także do innych miast, takich jak chociażby Diekirch, Vianden czy Clervaux. O tym, jak długo trwał będzie przejazd autokarowy do Luksemburga decyduje oczywiście zarówno miasto, z którego wyjeżdżamy, jak i miejsce docelowe. Przykładowo: około 23 godzin potrwa przejazd na trasie Warszawa-Luksemburg, natomiast z Krakowa do Diekirch jechać będziemy odrobinę dłużej – 25-26 godzin. Autokary do Luksemburga wyjeżdżają ze wszystkich większych miast Polski, m.in. z Gdańska, Krakowa, Warszawy, Szczecina, Katowic i Wrocławia.

Jak często kursują busy do Luksemburga i ile kosztuje bilet?

Przejazdy autokarowe do Luksemburga odbywają się praktycznie każdego dnia, przede wszystkim do stolicy tego kraju. Jeśli chodzi o ceny biletów, to zwykle oscylują one wokół 300-400 zł. Oczywiście wyruszając ze wschodnich miast Polski, a także z miejsc położonych na północy kraju autobus do Luksemburga jechał będzie nieco dłużej, a więc również cena biletu wzrośnie (choć na ogół nieznacznie). Luksemburg to kierunek, który nie jest tak popularny, jak Niemcy, Czechy czy Ukraina, jednak przewoźnicy dokładają starań, by podróż do tego kraju była maksymalnie komfortowa.

Czy jadąc do Luksemburga trzeba mieć paszport?

Jak podaje na swojej stronie internetowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych, obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Wielkiego Księstwa Luksemburga jest albo paszport, albo dowód osobisty. Oznacza to, że dysponując ważnym dowodem osobistym, przy przekraczaniu granicy z Luksemburgiem nie musimy martwić się o paszport.

Autokar do Luksemburga – gdzie kupić bilet?

Wejdź na stronę euroautokar.pl, wpisz datę oraz miejsce wyjazdu i sprawdź, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Luksemburga. Nasza wyszukiwarka połączeń autobusowych to zaawansowane narzędzie, które na bieżąco aktualizuje informacje – korzystając z niej, jako pierwszy dowiesz się o wszystkich obowiązujących promocjach, a bilet do Luksemburga kupisz online, bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go na swoją pocztę e-mail oraz na swój telefon komórkowy i okażesz kierowcy przed wejściem do pojazdu.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta