Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Niemcy

Niemcy pozostają jednym z tych krajów, do których Polacy podróżują najchętniej. Powody są różne – wiele osób odwiedza ten kraj w celach zarobkowych, inni wyjeżdżają, by spotkać się z najbliższymi na emigracji. Do Niemiec warto pojechać również w celach turystycznych. Zdradzamy, jakie kierunki warto obrać podróżując autokarem do Niemiec.

Autobusy z Polski do Niemiec

Niezależnie od celu odwiedzin u naszego zachodniego sąsiada, wszystkie z nich łączy jedno – do Niemiec z Polski można dotrzeć szybko i niemal dowolnym środkiem komunikacji. Jednym z tych najchętniej wybieranych są autokary oraz autobusy do Niemiec. Czas przejazdu z Warszawy do Berlina to jedynie około 6 godzin!

Przewozy autokarowe do Niemiec nie wymagają specjalnych dokumentów. Polska i Niemcy pozostają w strefie Schengen, dlatego wystarczy Ci jedynie dowód osobisty. Przed dłuższym wyjazdem warto jednak wyrobić europejską kartę EKUZ, ułatwiającą korzystanie z zagranicznej opieki zdrowotnej.

Zaletą przejazdów autokarowych do Niemiec jest bezsprzecznie ich wygoda. W trakcie kilku-kilkunastogodzinnej jazdy możesz uciąć sobie drzemkę, poczytać książkę lub zająć się pracą na komputerze.

Bilety autokarowe z Polski do Niemiec

Odległość dzieląca Polskę i Niemcy jest na tyle niewielka, że nie trzeba decydować się na zamawianie biletów lotniczych. Oczywiście, można dostać się tam własnym transportem – wówczas trzeba być jednak przygotowanym na dłuższy pobyt w samochodzie, co nie dla każdego jest komfortowe. Najwygodniejszą formą podróżowania są busy do Niemiec, które dowiozą Cię do niemal wszystkich, dużych niemieckich miast.

Podróż autokarem do Niemiec wiąże się z niewielkimi kosztami. Tanie bilety autokarowe do Niemiec kupisz w serwisie EuroAutokar.pl. Czekają na Ciebie oferty przejazdów do słynnych niemieckich miast, takich, jak Berlin, Hamburg, Monachium, Dortmund czy Kolonia. Wystarczy znaleźć interesujące Cię połączenie, kupić bilet i spokojnie przygotować się do podróży.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta