Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Rosja

Rosja jest największym państwem na świecie. Federacja Rosyjska rozciąga się od Europy Wschodniej (z eksklawą w Europie Środkowej) przez północną część Azji, aż do Oceanu Spokojnego. Autokary z Polski nie dojeżdżają co prawda do wszystkich miast Rosji, jednak bez problemu dostaniemy się do tych ważniejszych, m.in. Moskwy, Sankt Petersburga, Kazania czy Nowosybirska. Z uwagi na ogromną powierzchnię kraju trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jak długo jedzie autokar do Rosji, bo zależy to zarówno od miejsca wyjazdu, jak i od miejsca docelowego.Trasę Warszawa-Moskwa autokar przejedzie w około 22 godziny (opcja z jedną przesiadką), ale już przejazd autokarowy do Rosji w jej dalsze rejony potrwać może nawet kilka dni. Z Polski autobusy do Rosji kursują ze wszystkich większych miast, m.in. z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Lublina i Katowic. 

Jak często kursują busy do Rosji i ile kosztuje bilet?

Autokary do Rosji kursują praktycznie każdego dnia, jednak tylko do wybranych miast, z których najpopularniejsze to oczywiście Moskwa i Sankt Petersburg. Ile kosztuje bilet autobusowy do Rosji? To również zależy od kierunku – możemy zapłacić kilkaset złotych, jeśli wyruszamy z miast przygranicznych, a naszym celem jest wspomniany wyżej Sankt Petersburg czy Moskwa (wyjeżdżając z Warszawy, za bilet do Moskwy zapłacimy około 350 zł), ale musimy przygotować się na wydatek rzędu nawet powyżej tysiąca złotych, jeśli chcemy dostać się do bardziej odległych miast kraju. 

Czy jadąc do Rosji trzeba mieć paszport?

Tak, jeśli chcemy przekroczyć granicę z Rosją, musimy okazać paszport, który powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia tego kraju. Rosja nie jest członkiem Unii Europejskiej ani też nie należy do strefy Schengen. Co więcej, przy wjeździe na terytorium tego kraju będziemy również potrzebowali ważnej wizy.

Autokar do Rosji – gdzie kupić bilet?

Tanie bilety do wybranych rosyjskich miast szybko znajdziesz na stronie euroautokar.pl. Nasza wyszukiwarka połączeń autobusowych przedstawi Ci opcje przejazdu do Rosji od różnych przewoźników, Ty natomiast wybierzesz tę, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania. Bilet autokarowy do Rosji kupisz online, bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze dnia lub nocy. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta