Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Rumunia

Rumunia to kraj położony w Europie południowo-wschodniej, mający dostęp do Morza Czarnego. Choć u niektórych budzić może negatywne skojarzenia, w rzeczywistości nie jest to państwo ani biedne, ani tym bardziej zacofane i naprawdę warto je odwiedzić. Tym bardziej, że przejazd autokarowy do Rumunii ma w swojej ofercie wielu międzynarodowych przewoźników. Jak długo trwa podróż? Z pewnością nie należy do najkrótszych, ale i nie dłuży się w nieskończoność, zwłaszcza że podróżujemy wygodnie i możemy podziwiać wyjątkowe widoki za oknem. Przykładowo: trasę Warszawa-Bukareszt autobus pokonuje w około 31 godzin, trasę Wrocław-Bukareszt w około 29 godzin, a trasę Gdańsk-Bukareszt w około 37 godzin. Oczywiście to tylko przykład – bilet do Rumunii kupić możemy również do innych miejsc, m.in. do nadmorskiej Konstancy, Timisoary czy Kluż-Napoka. Busy do Rumunii kursują z wielu polskich miast, m.in. z Olsztyna, Białegostoku, Katowic, Łodzi, Szczecina i Radomia. 

Jak często kursują busy do Rumunii i ile kosztuje bilet?

W sezonie letnim autokary do Rumunii jeżdżą nieco częściej, zwłaszcza do miejscowości nadmorskich (np. do Konstancy). Do Bukaresztu i kilku innych większych miast udać możemy się praktycznie codziennie, niezależnie od pory roku. Za bilet do Rumunii zapłacimy zwykle od 300 do 450 zł, jeśli jednak trafimy na promocję u któregoś z międzynarodowych przewoźników, istnieje spora szansa, że zapłacimy mniej. Przejazd do wybranych miast Rumunii często odbywa się bez żadnych przesiadek, co oczywiście wpływa na skrócenie czasu podróży i oznacza jeszcze większą wygodę dla pasażerów. 

Czy jadąc do Rumunii trzeba mieć paszport?

Rumunia od 1 stycznia 2007 roku jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej (wstąpiła do UE w tym samym dniu, co Bułgaria). Na terytorium tego kraju możemy więc wjechać, okazując ważny paszport, ale w zupełności wystarczy też sam dowód osobisty. Jak podaje na swojej witrynie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, obywatele polscy mogą przebywać w Rumunii przez 90 dni, liczonych w ciągu 6 miesięcy od daty pierwszego wjazdu, oraz przejeżdżać tranzytem przez terytorium tego kraju. Odpowiadając zatem na pytanie, czy jadąc do Rumunii trzeba mieć paszport: nie, nie trzeba, jednak pod warunkiem, że mamy przy sobie ważny dowód osobisty. 

Autokar do Rumunii – gdzie kupić bilet?

Nie wiesz, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swoich ofertach przejazd do Rumunii? Ich znalezienie może okazać się dość czasochłonne, ale mamy dla Ciebie rozwiązanie: wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń. Po wpisaniu terminu otrzymasz listę dostępnych opcji przejazdu w wybrane miejsce, wraz z informacją o czasie podróży i o cenie biletu. Wybierz tę najlepszą i kup bilet do Rumunii online, o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy. Pamiętaj – nasza wyszukiwarka na bieżąco aktualizuje dane od przewoźników, dlatego korzystając z niej, jako pierwszy dowiesz się o promocjach na bilet autokarowy do Rumunii. 

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta