Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Słowacja

Słowacja kojarzy się przede wszystkim ze znakomitymi stokami narciarskimi. To właśnie z ich powodu w okresie zimowym wielu Polaków decyduje się spędzić urlop właśnie w tym kraju. Zima to jednak nie jedyny czas, w którym warto odwiedzić bliskiego, południowego sąsiada. Kupując bilet autokarowy na Słowację, możesz spodziewać się wyjątkowych przeżyć o każdej porze roku.

Autokary na Słowację

Słowacja jest doskonale znana miłośnikom sportów zimowych. Wystarczy kilkugodzinna podróż, by znaleźć się na świetnie wyposażonych stokach. Warto jednak wiedzieć, że dobre warunki do uprawiania jazdy na nartach czy snowboardu to nie jedyna zaleta Słowacji. Wystarczy dotrzeć kilkadziesiąt kilometrów w głąb kraju, by poznać jej prawdziwy urok.

Przejazd z Polski na Słowację – przygotowanie

Przed przyjazdem autokarem na Słowację, nie zapomnij sprawdzić ważności swojego dowodu osobistego. To w praktyce najważniejszy dokument, który musisz ze sobą zabrać – paszport nie jest wymagany. Ci, którzy odwiedzają słowackie stoki, powinni pomyśleć o wyrobieniu darmowej karty EKUZ – uprawnia ona do korzystania z zagranicznej opieki zdrowotnej na terenie Unii Europejskiej. Pamiętaj, że wypadki „chodzą po ludziach”!

Jeśli zdecydujesz się na nocny przejazd z Polski na Słowację autokarem, trasa minie Ci bardzo szybko. Do autokaru warto zabrać ze sobą wygodną poduszkę i koc, jak i coś, co pozwoli Ci ciekawie spędzić czas – np. dobrą lekturę.

Na narty autokarem na Słowację

Czy do autokaru możesz zabrać sprzęt narciarski? Większość przewoźników daje taką możliwość. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu swojego sprzętu przed umieszczeniem go w bagażniku.

Gdzie kupić bilet autokarowy na Słowację?

Przejazd z Polski na Słowację (na trasie Warszawa-Bratysława) trwa jedynie 10-12 godzin. Autokary na Słowację dojeżdżają z większości dużych miast, takich jak Wrocław, Katowice, Opole czy Kraków. Podróż autobusem na Słowację z południa Polski to z kolei kwestia zaledwie kilku godzin. Tanie bilety autokarowe na Słowację kupisz w serwisie www.euroautokar.pl.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta