Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Słowenia

Tanie połączenia autokarowe do Słowenii

W Europie nie brakuje niepozornych państw, które – choć są niezbyt popularne – skrywają ogromny potencjał turystyczny. Jednym z nich bezsprzecznie jest maleńka Słowenia. Lubisz zwiedzać nieoczywiste miejsca? Jeśli tak, wybierz się w podróż autokarem do Słowenii i przekonaj się o jej pięknie.

Przejazd z Polski do Słowenii – niezapomniana wyprawa

Słowenia to młode państwo, które niepodległość zyskało dopiero w 1991 roku. Jest tak mała, że swoimi rozmiarami dorównuje województwu Podlaskiemu. Pomimo to, w niepozornej Słowenii można się zakochać. Państwo cechuje się mnóstwem ciekawych zabytków, piękną przyrodą i zróżnicowaniem kulturowym.

Warto dodać, że Słowenia słynie również z bujnego życia nocnego. W największych miejscowościach roi się od świetnych restauracji, pubów i dyskotek. Pewne jest jedno: nikt nie będzie się tutaj nudził.

Autokary do Słowenii – trasa, wymagane dokumenty

Przejazd z Polski do Słowenii trwa około 12 godzin. To niezbyt długa trasa, dlatego zamiast decydować się na prywatny transport lub samolot, warto rozważyć podróż autokarem. Takie rozwiązanie okaże się o wiele tańsze.

Słowenia należy do strefy Schengen, dlatego obywatele Polski mogą na jej terenie legitymować się jedynie dowodem osobistym. Nie występuje tu również obowiązek wizowy.

Skąd odjeżdżają autokary do Słowenii? Znalezienie wygodnego połączenia nie będzie żadnym problemem, ponieważ transporty ruszają z niemal każdego, dużego polskiego miasta. Do Słowenii dojedziesz np. z Warszawy, Poznania, Łodzi czy Krakowa.

Trasa z Polski do Słowenii może przebiegać przez Czechy i Austrię, bądź przez Słowację i Węgry. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny – po drodze czeka Cię naprawdę sporo ciekawych widoków!

Bilety autokarowe do Słowenii

Podróż autokarem do Słowenii może być wygodna, ciekawa i tania. Sprawdź dostępne połączenia na stronie www.euroautokar.pl i wybierz kurs w dowolnym terminie. Później nie pozostaje już nic innego, jak przygotować się do ciekawej wycieczki.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta