Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Nesebar

Nesebar – miasto z zabytkami wpisanymi na listę UNESCO

Nesebar (inne nazwy to Nessebar lub Nesebyr) to starożytne bułgarskie miasto położone w obwodzie Burgas, na niewielkim półwyspie na wybrzeżu Morza Czarnego. Liczy niecałe 15 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Nesebar nabyć można u wybranych przewoźników międzynarodowych (przejazd do Nesebar ma w swojej ofercie m.in. firma FlixBus), przede wszystkim w sezonie letnim. Podróż nie należy do najkrótszych, jednak godziny spędzone w busie z nawiązką rekompensują wspaniałe widoki za oknem i wyjątkowy komfort jazdy. Z Warszawy dojedziemy do Nesebar w około 49 godzin, a z Krakowa w około 46 godzin. Z pozostałych polskich miast autokar do Nessebar dotrze w czasie nieco dłuższym lub nieco krótszym, w zależności od ich położenia. Cena biletu wyniesie na ogół od 350 do 450 zł, jednak od czasu do czasu przewoźnicy organizują promocje na przejazd do Nesebar – wówczas możemy dostać się tam taniej.

Główny dworzec autobusowy Nesebar – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

W Nesebar nie ma dworca autobusowego, są natomiast dwa przystanki. Pierwszy z nich mieści się pod adresem Han Krum 22 (w odległości niecałe 400 metrów od centrum miasta), drugi zaś zlokalizowany jest przy ulicy Andzhelo Ronkali (około jeden kilometr od centrum miasta). W mieście nie ma dworca kolejowego. Najbliższym portem lotniczym jest międzynarodowy port w Burgas (drugi pod względem wielkości w Bułgarii), do którego można dostać się autobusem miejskim (podróż, w zależności od natężenia ruchu, potrwa na ogół od 40 minut do godziny), minibusem lub taksówką.

Co warto zobaczyć w Nesebarze?

Kupując bilet do Nesebaru warto wiedzieć, że miasto to jest od 1956 roku rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, a w roku 1983 znajdujące się w nim zabytki wpisane zostały na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Znakiem rozpoznawczym Nesebaru jest charakterystyczny wiatrak na grobli prowadzącej do starego miasta. Ogromne wrażenie robią ruiny starych fortyfikacji. Warto zobaczyć także Cerkiew św. Szczepana – jedną z kilku zachowanych w mieście (niegdyś było ich tam ponad czterdzieści). Uwagę zwracają również Cerkiew św. Paraskiewy z XIII wieku i Cerkiew św. Jana Chrzciciela. Miasto Nesebar to poza tym wyjątkowo malownicze miejsce, pełne sklepików, straganów i restauracji z bardzo dobrym jedzeniem.

 

Bilety autokarowe do Nesebaru

Wejdź na stronę euroautokar.pl i sprawdź, jakie propozycje na przejazd do Nesebar przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy. Wpisz datę i miejsce wyjazdu, a następnie wybierz z listy opcję przejazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Nasza zaawansowana porównywarka połączeń autobusowych na bieżąco aktualizuje dane od przewoźników, dlatego korzystając z niej, szybko dowiesz się o każdej nowej promocji. Bilet do Nesebar kupisz online i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój adres e-mail i na swój telefon komórkowy. Pokaż go kierowcy w dniu wyjazdu i ruszaj na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę do przepięknego Nesebar!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta