Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Sofia

Położona w zachodniej części Bułgarii Sofia to stolica i jednocześnie największe miasto tego kraju. Bilet do Sofii kupić można u wybranych przewoźników międzynarodowych. W odróżnieniu od na przykład działających głównie w sezonie letnim bułgarskich kurortów, przejazdy autokarowe do Sofii odbywają się praktycznie nieprzerwanie, przez okrągły rok. Jak długo trwa podróż? Zależy to oczywiście, z którego miasta w Polsce będziemy wyjeżdżać. Przykładowo: trasę Warszawa-Sofia autobus pokonuje w około 27-28 godzin, a trasę Katowice-Sofia w około 24 godziny. Na nieco dłuższą podróż przygotować muszą się z kolei osoby, które wyjeżdżają na przykład z Gdańska – w tym przypadku przejazd do Sofii zajmie ponad 30 godzin. Jeśli chodzi o cenę biletu, to na ogół będzie ona oscylować wokół 300-400 zł, jeśli jednak trafimy na promocję, bus do Sofii może okazać się tańszy.

Główny dworzec autobusowy Sofia – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Sofii znajduje się przy ulicy Bulevard Knyaginya Maria Luiza 108 i obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników międzynarodowych jak FlixBus i Busfor. Dworzec znajduje się w odległości 2,5 km od centrum miasta, około 300 metrów od dworca kolejowego i zaledwie 35 metrów od stacji metra. Międzynarodowy port lotniczy Sofia, znany również jako lotnisko Wrażdebna, to największy port lotniczy w kraju. Położony jest niecałe 10 km od centrum miasta i można dotrzeć do niego metrem (podróż trwa około 25 minut) oraz autobusem (linia nr 84), który w zależności od natężenia ruchu dowiezie nas na miejsce w 30-40 minut.

Co warto zobaczyć w Sofii?

Część osób, które kupują bilet autokarowy do Sofii zastanawia się z pewnością, co warto w tym mieście zobaczyć. Nie ma co ukrywać – nie jest ono z pewnością tak popularne jak Rzym czy Madryt. Z drugiej strony, będzie doskonałym celem dla wszystkich tych, którzy lubią odkrywanie nieznanego (czy może raczej: mniej znanego). Sofia to prawdziwy raj dla amatorów starych zabytków – to właśnie tam obejrzeć możemy Cerkiew Bojańską z X wieku czy Cerkiew Mądrości Bożej z VI wieku. Warto zobaczyć też Meczet Bania Baszi Dżamija z XVI wieku i Synagogę z roku 1909. Uwagę zwraca również Stara stena – pozostałość murów tureckich z XVI wieku. Bardzo interesującym obiektem jest także letnia rezydencja królewska z 1914 roku – Pałac Vrana, która zlokalizowana jest na południowy wschód od miasta. Zachęcamy również do przejścia się wspaniałym Bulwarem Witosza, który położony jest przy głównej ulicy handlowej, w samym centrum Sofii.

 

Bilety autokarowe do Sofii

Interesuje Cię tani przejazd do Sofii? Nic prostszego – po prostu wejdź na euroautokar.pl i skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń. Wybierz miejsce i termin, a nasze narzędzie przedstawi Ci listę dostępnych opcji przejazdu do stolicy Bułgarii. Bilet do Sofii kupisz online, o dowolnej porze i otrzymasz go na swój telefon komórkowy oraz na e-maila. Nasza wyszukiwarka na bieżąco aktualizuje dane – oznacza to, że korzystając z niej, nie ominie Cię żadna promocja!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta