Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Warna

Położona nad Morzem Czarnym Warna to trzecie pod względem liczby ludności miasto Bułgarii. Bilet autokarowy do Warny bez problemu kupimy u wybranych międzynarodowych przewoźników. Podróż nie należy do najkrótszych, jednak firmy autokarowe dbają o to, by była ona maksymalnie wygodna. Jak długo jedzie się do Warny? Dojazd z Warszawy trwa zwykle 37 godzin. Około 36 godzin zajmie przejazd na trasie Wrocław-Warna. Jadąc z północnej Polski jechać będziemy nieco dłużej – na przykład z Sopotu do Warny podróż potrwa około 43 godzin (w opcji z przesiadkami). Cena biletu oscyluje zwykle w granicach 300-400 zł, jeśli jednak trafimy na promocję, przejazd do Warny będzie nas kosztował mniej.

 

Główny dworzec autobusowy Warna – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

W Warnie znajduje się kilka dworców autobusowych. Jednym z nich terminal przy ulicy Христо Ботев, położony w odległości około 3 km od centrum. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich, którymi możemy dostać się m.in. do dworca kolejowego (Железопътна гара Варна) – jednego z najstarszych w całej Bułgarii. Międzynarodowy port lotniczy Warna zlokalizowany jest w odległości 9 km od centrum miasta. Z centrum na lotnisko dostaniemy się autobusem linii 409 – czas przejazdu to zwykle około 30 minut. Możemy również wybrać taksówkę, wówczas warto jednak z góry ustalić cenę kursu (taksówkarze niemal nigdy nie włączają liczników, zwłaszcza w bułgarskich kurortach).

Co warto zobaczyć w Warnie?

Czy kupując bilet autokarowy do Warny powinniśmy myśleć przede wszystkim o plażowaniu? Zależy to oczywiście od nas, jednak w samym mieście naprawdę jest co oglądać. To właśnie w Warnie zobaczyć możemy fundamenty bazylik z V i VII wieku, a także pozostałości rzymskich budowli. To tam mamy szansę podziwiać zabytki architektury tureckiej i to tam znajduje się prawosławna cerkiew św. Atanazego. Wspomniana wcześniej stacja kolejowa również warta jest obejrzenia (otwarta została w 1925 roku przez samego cara Borysa III). Kupując bilet na przejazd autokarowy do Warny warto wybrać się również do przepięknego nadmorskiego parku krajobrazowego, a także spróbować doskonałej kuchni w jednej z wielu znajdujących się w tym mieście restauracji.

 

Bilety autokarowe do Warny

Nie przepłacaj za bilet do Warny – wejdź na stronę euroautokar.pl, skorzystaj z wyszukiwarki połączeń i wybierz najkorzystniejszą opcję przejazdu od jednego z międzynarodowych przewoźników. Bilet kupisz i zapłacisz za niego online – bez kolejek, bez stresu, bez opuszczania wygodnego fotela. Bilet do Warny otrzymasz na swoją komórkę i na swoją pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy podczas wchodzenia do pojazdu. To wystarczy, by rozpocząć wspaniałą, pełną pozytywnych wrażeń podróż do nadmorskiej stolicy Bułgarii!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta