Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Dubrownik

Dubrownik to miasto położone w południowej Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim. Jak długo jedzie autokar z Polski do Dubrownika? Jest to uzależnione przede wszystkim od miasta, z którego wyruszamy. Przykładowo autobus Warszawa-Dubrownik jechał będzie około 35 godzin. Z Gdańska czy Białegostoku do Dubrownika dojedziemy w około 40 godzin. Mniej więcej tyle zabierze też przejazd na trasie Kraków-Dubrownik. Trzeba pamiętać, że nie ze wszystkich miast będzie to przejazd bezpośredni – niekiedy konieczna będzie jedna lub dwie przesiadki, co oczywiście wydłuży czas naszej podróży.

Tanie przejazdy do Dubrownika

Główny dworzec autobusowy Dubrownik – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Dubrowniku znajduje się przy ulicy Obala Ivana Pavla II 44 A. i oddalony jest od centrum o około 3 km (możemy dostać się tam jednym z autobusów lokalnych). W Dubrowniku nie ma dworca kolejowego. Port lotniczy Dubrownik (Zračna luka Dubrovnik) znajduje się w odległości 20 km od centrum miasta. Na lotnisko możemy dostać się autobusami linii Atlas Bus oraz autobusami miejskimi (podróż, w zależności od natężenia ruchu, potrwa 30-45 minut). Oczywiście do dyspozycji mamy również taksówki, jednak z uwagi na odległość może okazać się to rozwiązaniem mało ekonomicznym.

Co warto zobaczyć w Dubrowniku?

Kupując bilet autokarowy do Dubrownika warto nastawić się na intensywne zwiedzanie. To niewielkie (około 42 tysięcy mieszkańców) miasto nazywane jest perłą Adriatyku i przez wielu uznawane za najpiękniejsze w Chorwacji. Na uwagę zasługuje oczywiście Stare Miasto (Stari Grad), ale nie tylko. W Dubrowniku znajduje się wiele zabytkowych baszt (np. średniowieczna baszta Minčeta) i bram (np. brama Ponte zbudowana w 1476 roku). Warto zobaczyć też klasztory, takie jak chociażby gotycki klasztor Klarysek czy klasztor Franciszkanów. W mieście znajdują się także najstarsza w Europie apteka (1317 rok) oraz dwie zabytkowe studnie zbudowane w latach 1438-1444 (Wielka i Mała Studnia Onofria). Dubrownik to ośrodek turystyczny, dlatego warto odwiedzić również jedną z wielu restauracji i spróbować lokalnych przysmaków.

Bilety autokarowe do Dubrownika

Przejazdy autokarowe do Dubrownika oferuje wielu przewoźników, a ich propozycje z łatwością porównasz ze sobą na stronie EuroAutokar.pl. Nasza zaawansowana wyszukiwarka połączeń ułatwi Ci znalezienie tanich biletów autokarowych do Dubrownika, które kupisz online i otrzymasz na swoją pocztę e-mail oraz na swój telefon komórkowy. Nie czekaj – już dziś sprawdź najlepsze oferty i ruszaj w podróż swoich marzeń!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta