Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Makarska

Makarska – jedno z najcieplejszych miast Chorwacji

Makarska to chorwackie miasto położone w Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim. Liczy ponad 13 tys. mieszkańców. Przejazd autokarowy do Makarskiej znajdziemy w ofercie wybranych przewoźników międzynarodowych (oferuje je m.in. firma FlixBus). Podróż do tego miasta z Polski trwa na ogół około 24 godzin (nieco dłużej jechać będziemy oczywiście z północnej części kraju). Trzeba również zaznaczyć, że niekiedy zachodzi konieczność przesiadek, jednak na ogół są one zaplanowane w taki sposób, by przejazd autokarowy do Makarskiej nie uległ nadmiernemu wydłużeniu. Ile kosztuje bilet? Zależy to od wielu czynników, jednak w przybliżeniu można przyjąć, że zapłacimy za niego od 250 do 350 zł (w promocji – jeśli na taką trafimy – będzie oczywiście taniej).

Główny dworzec autobusowy Makarska – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Makarskiej mieści się przy ulicy Ante Starčevića 30 i oddalony jest od centrum miasta o zaledwie pół kilometra. W pobliżu znajduje się postój taksówek a także przystanki autobusów miejskich. W mieście nie ma dworca kolejowego – najbliższy zlokalizowany jest w Splicie, w odległości ponad 60 km od Makarskiej. Również tam znajduje się najbliższe lotnisko (Port lotniczy Split). Możemy dostać się do niego autobusem (np. firmy Čazmatrans) – podróż, w zależności od natężenia ruchu, potrwa około godziny.

Co warto zobaczyć w Makarskiej?

Kupując bilet autokarowy do Makarskiej w sezonie letnim warto wiedzieć, że miasto to należy do najcieplejszych w całej Chorwacji i występuje w nim klimat typowo śródziemnomorski. W Makarskiej znajdują się dwa bardzo urokliwe, wysadzane palmami bulwary, a także półtorakilometrowa, kamienista plaża w zatoce Donja Luka. W mieście znajdziemy również kilka ciekawych zabytków. Warto odwiedzić Muzeum Miejskie (eksponaty archeologiczne, etnograficzne i historyczne), a także obejrzeć Klasztor Franciszkański z 1614 r. ze wspaniałą kolekcję muszli oraz Katedrę św. Marka z 1766 r., która mieści się na placu Kačić Miošicia.

 

Bilety autokarowe do Makarskiej

Przejazd do Makarskiej mają w swojej ofercie tylko wybrani przewoźnicy międzynarodowi. By szybko zapoznać się z ich propozycjami już dziś skorzystaj z porównywarki połączeń na stronie euroautokar.pl – narzędzia, które na bieżąco aktualizuje informacje od firm przewozowych i przedstawia wszystkie oferty w jednym miejscu. Bilet autokarowy do Makarskiej kupisz online, bez opuszczania wygodnego fotela, o dowolnej porze. Otrzymasz go na swój telefon komórkowy i na swoją pocztę e-mail. W dniu wyjazdu pokażesz bilet kierowcy i możesz ruszać na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę do Makarskiej!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta