Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Split

Split to miasto położone na niewielkim półwyspie, nad Morzem Adriatyckim. Jak szybko możemy dostać się do niego autokarem? Zależy to oczywiście od miasta, z którego wyruszymy. Połączenie autokarowe Warszawa-Split to około 30 godzin podróży. Trasę Gdańsk-Split pokonamy w około 38 godzin, a trasę Poznań-Split w około 31 godzin. Są to oczywiście dane orientacyjne – czas podróży zależeć będzie zarówno od natężenia ruchu, jak i od tego, czy połączenie będzie bezpośrednie, czy z przesiadkami. Ile kosztuje bilet autokarowy do Splitu? Na ogół cena oscylować będzie wokół 400-450 zł, ale jeśli trafimy akurat na promocję, nasz przejazd może okazać się tańszy.

Tanie bilety do Splitu

Główny dworzec autobusowy Split – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Splicie znajduje się przy ulicy Obala Kneza Domagoja 12. Oddalony jest on od centrum miasta o zaledwie 800 metrów. Blisko znajduje się też dworzec kolejowy – by się do niego dostać, wystarczy przysłowiowe 5 minut (do przejścia mamy zaledwie 50 metrów). Port lotniczy Split położony jest 23 km od centrum miasta i jest drugim co do wielkości lotniskiem na Chorwacji. Jeździ tam specjalny autobus lotniskowy, a podróż, w zależności od natężenia ruchu, trwa zwykle od 30 do 40 minut. Na lotnisko Split kursują też lokalne linie autobusowe oraz oczywiście taksówki.

Co warto zobaczyć w Splicie?

Kupując bilet do Splitu często myślimy przede wszystkim o słońcu, plaży i kąpieli w ciepłym morzu, jednak w mieście naprawdę jest co zobaczyć. To właśnie w Splicie znajdują się chociażby ogromny Pałac Dioklecjana z czasów rzymskich, Katedra Świętego Duje z IV wieku, brama pałacowa Porta Aurea czy Świątynia Jupitera. Split to również całe mnóstwo urokliwych uliczek i zabudowań (w tym słynna promenada Riva), a także ogromna liczba kawiarni i restauracji (przede wszystkim, choć nie tylko, z lokalną kuchnią). W sezonie letnim miasto praktycznie nie zasypia, a amatorzy nocnej zabawy wybrać się mogą do jednego z wielu klubów i dyskotek.

Bilety autokarowe do Splitu

Chciałbyś kupić tanie bilety autokarowe do Splitu? Nic prostszego! Wejdź na EuroAutokar.pl, wpisz termin swojego wyjazdu i sprawdź oferty na przejazdy autokarowe do Splitu od kilku różnych przewoźników. Wybierz propozycję, która spełnia Twoje oczekiwania i kup bilet online. Otrzymasz go na swój adres e-mail i telefon komórkowy. Już dziś kup bilet autokarowy do Splitu i ruszaj w swoją wymarzoną podróż do słonecznej Chorwacji!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta