Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Zadar

Zadar – centrum gospodarcze oraz kulturalne północnej Dalmacji

Zadar to chorwackie miasto położone w Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim. Liczy nieco ponad 71 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Zadaru oferują wybrani przewoźnicy międzynarodowi, m.in. firma FlixBus. Przejazd odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, a piękne widoki za oknem to wyjątkowy bonus takiej podróży. Jak długo trwa przejazd do Zadaru? W uproszczeniu można przyjąć, że około 24 godzin. Oczywiście będzie to uzależnione od tego, z jakiego konkretnie miasta wyjeżdżamy (na przykład trasę Warszawa-Zadar autobus pokona w czasie nieco krótszym – około 21 godzin). Ile zapłacić trzeba za bilet? Zwykle od 350 do 450 zł, jeśli jednak trafimy akurat na promocję, bus do Zadaru może nas kosztować mniej.

Główny dworzec autobusowy Zadar – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Zadarze mieści się przy ulicy Ante Starčevića 1 i oddalony jest od centrum miasta o niecałe 2,5 kilometra. W pobliżu dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich, z łatwością złapiemy również taksówkę. W niewielkiej odległości od dworca autobusowego zlokalizowany jest także dworzec kolejowy w Zadarze (Željeznički kolodvor Zadar). Port lotniczy Zadar położony jest w odległości zaledwie 7 kilometrów od miasta i obsługuje loty sezonowe (m.in. do Warszawy, Berlina i Luksemburga). Na lotnisko możemy dostać się autobusem (linia Liburnija Zadar) – podróż potrwa zwykle od 20 do 30 minut.

Co warto zobaczyć w Zadarze?

Zadar to nie tylko przepiękne, zabytkowe miasto, ale również centrum gospodarcze oraz kulturalne północnej Dalmacji. Kupując bilet do Zadaru warto wiedzieć, że jego historia sięga IV w. p.n.e., a turystyka rozwija się w nim od ponad 100 lat. Wśród najciekawszych zabytków znajdują się Klasztor Franciszkanów z XVI wieku, wspaniałe pałace barokowe, reprezentacyjny Ratusz oraz Kościół św. Donata w kształcie rotundy, zbudowany w IX wieku. W mieście Zadar warto zobaczyć też bramę Porta Terraferma, kościół gotycki św. Tomasza z XIV w. i arsenał z XVIII w. Przejazd autokarowy do Zadaru to również doskonała okazja do tego, by w jednej z wielu działających w tym mieście restauracji spróbować lokalnych przysmaków.

 

Bilety autokarowe do Zadaru

Nie trać czasu na żmudne poszukiwania międzynarodowych przewoźników, w których ofercie znajduje się przejazd do Zadaru – na stronie euroautokar.pl wszystko mieć będziesz w jednym miejscu. Nasza zaawansowana porównywarka połączeń przedstawi Ci listę dostępnych opcji dojazdu, a Ty wybierzesz tę, która najlepiej spełniać będzie Twoje oczekiwania. Tani bilet autokarowy do Zadaru kupisz online – bez stania w kolejkach, bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia lub nocy. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swój telefon komórkowy i na pocztę e-mail, a w dniu wyjazdu okażesz kierowcy. Nie czekaj, już dziś zarezerwuj swój przejazd do Zadaru!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta