703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Zagrzeb

Sprawdź jak dojechać do Zagrzebia autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Zagrzeb jest stolicą i największym miastem Chorwacji. Zamieszkuje go nieco ponad 800 tys. osób. Jak długo jedzie autokar do Zagrzebia? Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Zagrzeb autobus pokonuje w około 22 godziny. Jeśli wyjeżdżamy z Krakowa, do Zagrzebia dostaniemy się w podobnym czasie (23 godziny). Dłużej trwać będzie podróż Gdańsk-Zagrzeb (24 godziny), za to wyjeżdżając na przykład z Wrocławia trasę pokonamy nawet w 17 godzin. Ile kosztuje bilet autokarowy do Zagrzebia? W zależności od miejsca wyjazdu zwykle zapłacimy od 250 do 350 zł, jednak są to ceny standardowe – promocyjne mogą być niższe. 

Zagrzeb tanie przejazdy

Główny dworzec autobusowy Zagrzeb – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy w Zagrzebiu znajduje się przy ulicy Avenija Marina Držića 4 i położony jest w odległości 3,3 km od centrum miasta. Niecałe 1,5 km od dworca autobusowego mamy dworzec kolejowy, do którego podjechać możemy taksówką lub busem. Międzynarodowy Port Lotniczy Zagrzeb znajduje się około 13 km od centrum miasta. Możemy dostać się tam z dworca specjalnym autobusem lotniskowym (podróż trwa około 30 minut).  

Co warto zobaczyć w Zagrzebiu?

Jeśli kupując bilet autokarowy do Zagrzebia nastawiamy się przede wszystkim na zwiedzanie, na pewno nie będziemy rozczarowani. Stolica Chorwacji odznacza się wspaniałą architekturą. Na uwagę zasługują oczywiście Gornji Grad z placem św. Marka, Donji Grad z Ilicą – najbardziej znaną ulicą handlową oraz Kaptol – historyczna osada powstała wokół katedry. Miasto ma też liczne galerie i muzea. To największy ośrodek kulturalny Chorwacji – właśnie w Zagrzebiu znajdują się chociażby Sala Koncertowa  Vatroslava Liskinskiego, Chorwacki Teatr Narodowy i Biblioteka Narodowa. Zagrzeb to również miasto tętniące życiem, z mnóstwem kawiarni, restauracji i klubów. 

Bilety autokarowe do Zagrzebia

Już dziś sprawdź oferty międzynarodowych przewoźników i kup tani bilet autokarowy do Zagrzebia. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń na stronie EuroAutokar.pl i wybierz propozycję, która najlepiej spełniała będzie Twoje oczekiwania. Bilet do Zagrzebia kupisz online, bez opuszczania wygodnego fotela i o dowolnej porze. Otrzymasz go na swój adres e-mail i na telefon komórkowy. Pamiętaj – nasza wyszukiwarka połączeń na bieżąco aktualizuje informacje od przewoźników, więc nie umknie Ci żadna atrakcyjna promocja na bilet autokarowy do Zagrzebia!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta