Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Novi

Autokary do Novi – miasta kwiatów

Herceg Novi należy do najpopularniejszych kurortów Czarnogóry. I trudno się temu dziwić – to przepiękne miasto charakteryzuje się lekkim, śródziemnomorskim klimatem, wspaniałą roślinnością i zapierającymi dech w piersiach widokami. Do Novi dojedziesz nie tylko samochodem, ale również autokarem. Jak zaplanować wycieczkę?

Podróż busem do Novi – rajskiego kurortu

Herceg Novi mieści się nad Zatoką Kotorską i należy do najmłodszych miast w tym rejonie. Powstało u schyłku XIV wieku, kiedy to król Bośniacki – Tvrtko I – założył tu twierdzę. Na przestrzeni wieków, Novi było oblegane m.in. przez Hiszpanów i Francuzów.

Dziś Novi znane jest przede wszystkim jako jeden z najlepszych wakacyjnych kurortów w Czarnogórze. Świetna pogoda, piękne plaże i moc atrakcji rokrocznie przyciągają do niego wielu turystów z całej Europy.

Przewozy autokarowe do Novi

Do Novi dojedziesz autokarem – to tańsza i wygodniejsza alternatywa dla podróży prywatnym transportem. Busy do Novi ruszają z wielu polskich miast, w tym np. z Warszawy czy Krakowa. Dworzec autobusowy Novi mieści się przy drodze E65, w centrum miasteczka.

Po Novi i okolicach najlepiej podróżować wypożyczając samochód. Przy ul. Zemunskiej mieści się natomiast punkt transferu lotniskowego.

Atrakcje w Herceg Novi

Co warto zwiedzić, odwiedzając autokarem Novi? Wycieczka nie może obyć się bez wizyty w starej twierdzy, związanej z założeniem miasteczka. Wstęp na teren ruin jest całkowicie bezpłatny. Wart uwagi jest także prawosławny Monastyr Savina – cerkiew pochodząca z roku 1030. Nie zapomnij zaplanować również wizyty w centrum miasta – ukwiecona starówka robi niesamowite wrażenie.

Novi to także piękne, piaszczyste plaże, na których można odpoczywać w cieniu palm. Morze i górzysty teren sprawiają, że odpoczynek tutaj okaże się jedynym w swoim rodzaju.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Novi?

Na stronie www.euroautokar.pl czekają na Ciebie bilety do Novi w najlepszych cenach. Nie masz pomysłu na cel następnych wakacji? Daj szansę Czarnogórze!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta