Brno

Sprawdź jak dojechać do Brna autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Brno – największe miasto Moraw

Brno to czeskie miasto położone na Morawach,  w południowo-wschodniej części kraju, u zbiegu rzek Svratki i Svitavy. Nie jest ono z pewnością tak popularne wśród Polaków jak Praga, jednak naprawdę warto je odwiedzić. Tym bardziej, że bilet autokarowy do Brna bez problemu nabyć można u któregoś z międzynarodowych przewoźników. Jak długo jedzie się do Brna? Oto kilka przykładów: Trasę Warszawa-Brno autokar pokonuje w nieco ponad 7 godzin, trasę Gdańsk-Brno w około 15 godzin, a trasę Wrocław-Brno w 5-6 godzin. Bilet do Brna kosztuje od kilkudziesięciu do około 100 zł, w zależności od miasta, z którego wyjeżdżamy. Oczywiście wielu przewoźników organizuje od czasu do czasu promocje na przejazd do Brna – wówczas zapłacimy za bilet mniej. 

 

Główny dworzec autobusowy Brno – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Brnie znajduje się przy ulicy Benešova 603/2, praktycznie w samym centrum miasta. Obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus, Infobus oraz Busfor. W pobliżu dworca autobusowego zlokalizowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, a także postój taksówek. Bardzo blisko jest też do dworca kolejowego (nieco ponad 200 metrów). Międzynarodowy port lotniczy Brno-Tuřany (cz.: Letiště Brno-Tuřany) położony jest w odległości 7,5 km od centrum miasta. Na lotnisko łatwo dostaniemy się autobusami – linią nr 76 (w dzień) i linią 89 (w nocy). Przejazd, w zależności od natężenia ruchu, potrwa 20-30 minut. 

Co warto zobaczyć w Brnie?

Niewiele osób kupujących bilet do Brna zdaje sobie sprawę, że najprawdopodobniej już między V a VII wiekiem powstała na dzisiejszym obszarze tego miasta warownia słowiańska. Zabytków w Brnie nie brakuje i osoby, które lubią je oglądać, z pewnością nie będą zawiedzione. Na uwagę zasługują m.in. Stare Miasto (z dwoma rynkami – Zelný Trh i Náměstí Svobody), Stary Ratusz, bazylika pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, katedra św. Piotra i Pawła, a także brneńskie pałace mieszczańskie oraz barokowe posągi i fontanny. Oczywiście Brno to także pulsujące życiem miasto, w którym w dzień bez problemu znajdziemy restauracje ze wspaniałą lokalną kuchnią, w nocy zaś możemy wybrać się do pubu czy klubu.

 

Bilety autokarowe do Brna

Tani bilet autokarowy do Brna? Nic prostszego – po prostu wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z możliwości, jakie daje nasza zaawansowana wyszukiwarka połączeń! Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu i sprawdź, jakie propozycje na przejazd autokarowy do Brna przygotowali dla Ciebie renomowani międzynarodowi przewoźnicy. Bilet kupisz online i otrzymasz go w formie elektronicznej na swoją komórkę i na adres e-mailowy. Wystarczy, że okażesz go kierowcy przed wejściem do pojazdu i możesz ruszać w drogę!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta