Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Frydek-Mistek

Frydek-Mistek – miasto u stóp Beskidu Morawsko-Śląskiego

Frydek-Mistek (Frýdek-Místek) to miasto powiatowe w Czechach, w kraju morawsko-śląskim. Liczy około 56 tys. mieszkańców. Bilet autokarowy do Frydek-Mistek mają w swoich ofertach wybrani międzynarodowi przewoźnicy. Jak długo trwa podróż? To oczywiście zależy od miejsca, z którego będziemy wyjeżdżać, jednak śmiało można powiedzieć, że przejazd do Frydek-Mistek z Polski nie należy do bardzo długich. Oto kilka przykładów: trasę Warszawa-Frydek-Mistek autobus pokonuje w około 11 godzin, trasę Gdańsk-Frydek-Mistek niecałe 15 godzin, a trasę Katowice-Frydek-Mistek w niecałe 6. Ile trzeba zapłacić za bilet? Ceny wahają się na ogół od 50 do 150 zł. Jeśli trafimy na promocję, bus do Frydek-Mistek będzie kosztował nas jeszcze mniej.

Główny dworzec autobusowy Frydek-Mistek – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Frydek-Mistek mieści się przy ulicy Na Poříčí 1188 i oddalony jest od centrum miasta o około 2 kilometry. Niecałe pół kilometra od dworca autobusowego zlokalizowany jest dworzec kolejowy. W pobliżu znajdują się przystanki autobusów miejskich, jest również postój taksówek. Międzynarodowy port lotniczy Ostrawa im. Leoša Janáčka oddalony jest od Frydek-Mistek o około 23 kilometry i możemy dostać się do niego autobusem jednego z przewoźników lub taksówką. Przejazd potrwa na ogół, w zależności od natężenia ruchu, od 30 do 40 minut.

Co warto zobaczyć w Frydek-Mistek?

Nie każdy, kto kupuje bilet autokarowy do Frydek-Mistek wie, że miasto Frydek założone zostało już pod koniec pierwszej połowy XIV wieku. Bardzo ciekawym i cieszącym się dużą popularnością wśród turystów obiektem jest znajdujący się na rynku przepiękny zamek książąt cieszyńskich. Warto zobaczyć również jednonawowy kościół św. Jakuba, z elementami gotyckimi i renesansowymi. Przejazd autokarowy do Frydek-Mistek to również doskonała okazja do spróbowania bardzo smacznej lokalnej kuchni w jednej ze znajdujących się w mieście restauracji.

 

Bilety autokarowe do Frydek-Mistek

Nie trać czasu na przeglądanie propozycji międzynarodowych przewoźników, którzy oferują przejazd autokarowy do Frydek-Mistek. Zamiast tego wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z udostępnionej na niej porównywarki połączeń autobusowych. Narzędzie to na bieżąco aktualizuje informacje od firm przewozowych, więc korzystając z niego natychmiast dowiesz się o nowych promocjach na bilet do Frydek-Mistek. Kupisz go online – bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach i o dowolnej porze. Bilet otrzymasz na swoją komórkę i skrzynkę e-mail w wersji elektronicznej. Wystarczy, że w dniu wyjazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać na cudowną wycieczkę autokarową do Frydek-Mistek!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta