Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Hradec Kralove

400 Bad request

Your browser sent an invalid request.

Hradec Kralove – urokliwe miasto u zbiegu rzek Orlicy i Łaby

Hradec Kralove (Hradec Králové) to miasto położone w północnej części Czech i stolica kraju hradeckiego. Liczy około 95 tys. mieszkańców. Przejazd autokarowy do Hradec Kralove mają w swojej ofercie wybrani przewoźnicy międzynarodowi, m.in. firma FlixBus. Dużą zaletą jest fakt, że z Polski możemy dostać się do tego miasta stosunkowo szybko. Przykładowo: trasę Warszawa-Hradec Kralove autobus pokonuje w niecałe 8 godzin, trasę Kraków-Hradec Kralove w około 7 godzin, a trasę Gdańsk-Hradec Kralove w nieco ponad 15 godzin. Ile kosztuje bilet autokarowy? Zwykle od 80 do 100 zł, a jeśli trafimy akurat na promocję, za przejazd do Hradec Kralove zapłacimy jeszcze mniej.

Główny dworzec autobusowy Hradec Kralove – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Hradec Kralove mieści się przy ulicy Nádražní 1704/4 Pražské Předměstí. W pobliżu znajdziemy przystanki miejskich autobusów, a do dworca kolejowego bez problemu dostaniemy się na piechotę – mieści się on w odległości zaledwie 300 metrów od dworca autobusowego. Niestety lotnisko w Hradec Kralove nie obsługuje lotów międzynarodowych. Jeśli zamierzamy kontynuować naszą podróż drogą lotniczą, najprościej będzie skorzystać z międzynarodowego portu lotniczego w Pradze. Możemy dostać się tam korzystając z oferty jednego z przewoźników, np. ČSAD Ústí nad Orlicí. Taka podróż trwa na ogół niecałe dwie godziny.

Co warto zobaczyć w Hradec Kralove?

Kupując bilet autokarowy Hradec Kralove warto wiedzieć, że tereny położone przy zbiegu rzeki Łaby i Orlicy były zamieszkane już w czasach prehistorycznych. W mieście działa wiele teatrów, muzeów i galerii (np. Galeria Sztuki Współczesnej, która powstała w 1953 r., należy do najważniejszych galerii w Czechach). Hradec Kralove to także miejsce, które zadowoli amatorów zabytków. Warto zobaczyć chociażby Kaplicę św. Klemensa z Białą Wieżą, gotycką Katedrę św. Ducha, stary Ratusz (wybudowany przed rokiem 1418) czy barokowy Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (1654-66). Na uwagę zasługują też Ratusz na Placu Ulricha (1928-33), Budynek Teatru Lalek Drak (1922-23) i Dzwonnica husycka na Pouchowie (1930).

 

Bilety autokarowe do Hradec Kralove

Wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki połączeń, dzięki której szybko dowiesz się, jakie oferty na przejazd do Hradec Kralove przygotowali dla Ciebie międzynarodowi przewoźnicy. Narzędzie aktualizuje informacje na bieżąco, dlatego korzystając z niego szybko dowiesz się również o promocjach. Tani bilet autokarowy do Hradec Kralove kupisz przez Internet i otrzymasz w wersji elektronicznej na swój telefon i na adres e-mail. Wystarczy, że okażesz go kierowcy w dniu wyjazdu i możesz ruszać na wspaniałą wycieczkę do Czech!

 

400 Bad request

Your browser sent an invalid request.

400 Bad request

Your browser sent an invalid request.
Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta