703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Ostrawa

Sprawdź jak dojechać do Ostrawy autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Ostrawa – stolica kraju morawsko-śląskiego

Ostrawa to czeskie miasto położone przy północnym krańcu Bramy Morawskiej, na granicy Śląska Cieszyńskiego, Śląska Opawskiego i Moraw. Ostrawa znajduje się bardzo blisko Polskiej granicy i na przykład z Katowic przejazd autokarem do Ostrawy trwa zaledwie nieco ponad godzinę. Trasę Warszawa-Ostrawa bus pokonuje w 5-6 godzin, a trasę Kraków-Ostrawa w nieco ponad 2 godziny. Dłużej jechać będziemy z Gdańska (około 13 godzin, w opcji z przesiadką) i z Białegostoku (około 10 godzin, również z przesiadką). Za bilet do Ostrawy zapłacimy zwykle od kilkudziesięciu zł do nieco ponad 100 zł. Jeśli trafimy akurat na promocję u któregoś z przewoźników, nasz przejazd do Ostrawy będzie jeszcze tańszy. 

 

Główny dworzec autobusowy Ostrawa – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Ostrawie mieści się przy ulicy Nádražní 88/192 i położony jest w odległości nieco ponad 5 kilometrów od centrum miasta. Obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus czy Busfor. Tuż obok dworca znajdują się przystanki autobusów miejskich i postój taksówek, natomiast do najbliższej stacji kolejowej trzeba przejść (ewentualnie podjechać, jeśli mamy dużo bagaży) około 300 metrów. Międzynarodowy port lotniczy Ostrawa im. Leoša Janáčka oddalony jest o około 20 km od centrum miasta. Na lotnisko możemy dostać się pociągiem, ale też autobusem podmiejskim (m.in. linie 670, 333 i 910). Czas podróży to około 40 minut.

Co warto zobaczyć w Ostrawie?

Kupując bilet do Ostrawy warto nastawić się na zwiedzanie, jako że w mieście znajduje się całe mnóstwo zabytków, głównie z przełomu XIX i XX wieku. Koniecznie zobaczyć trzeba oczywiście Rynek (Plac Masaryka) otoczony przepięknymi kamienicami. Na uwagę zasługują też m.in. Stary Ratusz, Katedra Boskiego Zbawiciela z 1889 roku, Kościół ewangelicki z 1907 roku, Dom Książki Librex (dom handlowy z 1928 roku) oraz zbudowany ze składek miejscowych Polaków w latach 1899–1901 Dom Polski w Ostrawie. Jeśli zostajemy w mieście na nieco dłużej, warto wybrać się też do ogrodu zoologicznego, parku miniatur Miniuni, a także do obserwatorium astronomicznego.

 

Bilety autokarowe do Ostrawy

Nie trać czasu na żmudne poszukiwania – tani bilet autokarowy do Ostrawy z łatwością znajdziesz na stronie euroautokar.pl. Nasza wyszukiwarka połączeń autobusowych nie tylko przedstawi Ci najbardziej atrakcyjne oferty na przejazd do Ostrawy od różnych przewoźników, ale także poinformuje Cię o najnowszych promocjach (informacje aktualizowane są na bieżąco). Bilet kupisz online i otrzymasz na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy, a przy wchodzeniu do pojazdu okażesz go kierowcy. To wystarczy, by już niebawem wyruszyć na wspaniałą wycieczkę do Ostrawy!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta