703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Praga

Sprawdź jak dojechać do Pragi autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Praga – miasto o stu wieżach 

Praga to nie tylko stolica, ale też największe miasto Czech, położone w zachodniej części kraju. Czy przejazd do Pragi autokarem trwa długo? To zależy. Z południa Polski, a zwłaszcza z południowego zachodu, do stolicy Czech dojedziemy bardzo szybko (np. przejazd autokarowy na trasie Wrocław-Praga trwa około 4 godzin). Trasę Warszawa-Praga autobus pokonuje w nieco ponad 10 godzin, a trasę Kraków-Praga w nieco ponad 8 godzin. Dłużej jechać będziemy z kolei z Gdańska – autokar pokona tę trasę w około 12 godzin. Ile kosztuje bilet do Pragi? Z większości miejsc w Polsce pojedziemy już za kilkadziesiąt złotych. Jeśli trafimy akurat na promocję, to oczywiście za przejazd do Pragi zapłacimy mniej.

Główny dworzec autobusowy Praga – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Główny dworzec autobusowy (Florenc) w Pradze mieści się przy ulicy Křižíkova 2110/2b i obsługiwany jest m.in. przez takich przewoźników jak Flixbus i Infobus. Dworzec znajduje się w odległości około 1,5 km od centrum miasta, a w jego pobliżu zlokalizowane są nie tylko przystanki autobusów miejskich, ale także stacja metra. Metrem (linia C) dostaniemy się na Dworzec Główny w Pradze. Stamtąd, autobusem ekspresowym, dojechać możemy m.in. do Portu lotniczego Praga im. Václava Havla, który oddalony jest od centrum Pragi o około 10 kilometrów. Autobusy ekspresowe kursują co 30 minut, a podróż na lotnisko zajmuje od 30 do 40 minut, w zależności od natężenia ruchu. 

Co warto zobaczyć w Pradze?

Bilet do Pragi bez trudu nabędziemy u większości przewoźników międzynarodowych, bo miasto to cieszy się wśród Polaków dużą popularnością (i to bynajmniej nie tylko z uwagi na bliskie położenie geograficzne). Zabudowa Starego Miasta w Pradze wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do stolicy Czech. W Pradze warto ponadto zobaczyć Ratusz Nowomiejski z XV wieku, Most Karola na Wełtawie, zabytkowe synagogi, a także pełne ogrodów i parków wzgórze Petřín. Przejazd do Pragi to także okazja, by wybrać się na długi spacer urokliwymi ulicami miasta, a także wstąpić do jednej z wielu restauracji i spróbować wspaniałej czeskiej kuchni. 

 

Bilety autokarowe do Pragi

Na stronie euroautokar.pl znajdziesz wyszukiwarkę połączeń autokarowych – zaawansowane narzędzie, dzięki któremu szybko zorientujesz się, jakie propozycje na przejazd do Pragi przygotowali poszczególni międzynarodowi przewoźnicy. Wpisz termin i miejsce wyjazdu i wybierz najatrakcyjniejszą ofertę. Bilet do Pragi kupisz online, bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go w formie elektronicznej na swój adres e-mail i na telefon komórkowy.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta