Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Aarhus

Aarhus jest drugim pod względem wielkości miastem Danii. Położone jest na Półwyspie Jutlandzkim (region Jutlandia Środkowa). Przejazd do Aarhus znajduje się w ofercie wybranych przewoźników międzynarodowych. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, jak długo trwa podróż autokarem do Aarhus. Po pierwsze, zależy to od miejsca w Polsce, z którego wyruszamy. Po drugie, przejazd często łączy się z przesiadkami (w tym również przesiadkami do pociągu). Dla orientacji napiszemy tylko, że z Warszawy do Aarhus można dostać się autokarem w nieco ponad 21 godzin (najszybsze połączenie), a cena biletu wynosi około 350 zł. Czas podróży i cenę, jaką trzeba zapłacić za bilet do Aarhus z innych polskich miast najlepiej sprawdzić w porównywarce połączeń, o której piszemy więcej w dalszej części tekstu.

 

Główny dworzec autobusowy Aarhus – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Jeden z dworców autobusowych w Aarhus znajduje się przy ulicy Fredensgade 45, w odległości niecałego kilometra od centrum miasta. Stosunkowo blisko, bo tylko nieco ponad 300 metrów od dworca autobusowego, znajduje się centralny dworzec kolejowy. W okolicy dworca autobusowego zlokalizowane są przystanki autobusów miejskich, a także postój taksówek. Międzynarodowy port lotniczy Aarhus (Aarhus lufthavn) położony jest w odległości około 40 km od centrum miasta. Na lotnisko możemy dostać się autobusem linii 925X (podróż zajmuje zwykle niecałą godzinę, choć oczywiście uzależnione jest to od natężenia ruchu).

Co warto zobaczyć w Aarhus?

Miasto jest pełne ciekawych zabytków, dlatego kupując bilet autokarowy do Aarhus warto zarezerwować sobie nieco czasu na zwiedzanie. To właśnie w Aarhus znajduje się najwyższy (96 m) i najdłuższy kościół (93 m) kościół w Danii – Katedra (Aarhus Domkirke), która wybudowana została w roku 1200. Na uwagę zasługują także Kościół Najświętszej Marii Panny, który stanowił wcześniej część klasztoru dominikanów (założonego około 1227 r.). Warto wybrać się również na Stare Miasto (Den Gamle By), a także odwiedzić jedno z wielu działających w mieście muzeów (np. Muzeum Wikingów, Muzeum Miasta Aarhus czy Muzeum Sztuki).

 

Bilety autokarowe do Aarhus

Aby szybko znaleźć oferty tych przewoźników międzynarodowych, którzy oferują przejazd autokarowy do Aarhus, wejdź na stronę euroautokar.pl i skorzystaj z wyszukiwarki połączeń. Wystarczy, że wpiszesz termin i miejsce swojego wyjazdu, a następnie z otrzymanej listy wybierzesz opcję przejazdu, która najbardziej Ci odpowiada. Tani bilet do Aarhus kupisz online, bez kolejek i bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go w formie elektronicznej na swój telefon komórkowy oraz na pocztę e-mail, a w dniu podróży okażesz kierowcy. To wystarczy, by już niebawem ruszyć w komfortową podróż autokarem do Aarhus!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta