Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Gedser

Gedser – miasto na krańcu wyspy Falster

Gedser to duńskie miasto położone w regionie Zelandia. Jest najbardziej wysuniętym na południe miastem Danii. Przejazd autokarowy do Gedser oferują wybrani przewoźnicy międzynarodowi. Przejazd odbywa się w bardzo komfortowych warunkach, a na dodatek nie trwa długo (zwłaszcza jeśli wyruszać będziemy z północnych regionów Polski). Ile kosztuje bilet do Gedser? Jest to oczywiście uzależnione od tego, skąd konkretnie wyjeżdżamy, jednak zwykle zapłacimy za niego od 250 do 350 zł. Warto jednak obserwować oferty, jako że międzynarodowi przewoźnicy od czasu do czasu organizują bardzo atrakcyjne promocje. Jeśli trafimy na jedną z nich. bus do Gedser będzie nas kosztował mniej.

Główny dworzec autobusowy Gedser – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy w Gedser mieści się pod adresem Gedser Landevej, 4874. Dworzec kolejowy w mieście został niestety w roku 2009 zamknięty – aby dostać się do najbliższego dworca kolejowego poza miastem (zlokalizowanego w Nykøbing Falster) możemy skorzystać z autobusu linii 39. Najbliższe dla Gedser lotnisko to międzynarodowy port lotniczy Kopenhaga-Kastrup, które znajduje się 154 kilometrów od tego miasta. Z uwagi na tak dużą odległość dojazd na lotnisko taksówką nie byłby dobrym pomysłem i warto skorzystać w tym przypadku z połączeń autobusowych.

Co warto zobaczyć w Gedser?

Kupujący bilet autokarowy do Gedser nie zawsze wiedzą, że było ono pierwszym miejscem, w którym wojska niemieckie wylądowały podczas okupacji Danii w 1940 roku. Jednym z zabytków jest znajdujący się w mieście Kościół Gedser, wzniesiony w roku 1915 i zaprojektowany przez Pedera Vilhelma Jensen-Klinta. Przejazd do Gedser to również doskonała okazja do tego, by wybrać się do Czarnego Muzeum (Det Sorte Museum), gdzie znalazły się elementy lokalnej geologii, m.in. bałtycki bursztyn. Obiektem, który cieszy się zainteresowaniem wśród turystów jest także latarnia morska i bardzo efektownie wyglądające skamieniałości (Gedser Odde).

 

Bilety autokarowe do Gedser

Tani przejazd do Gedser szybko znajdziesz na stronie euroautokar.pl, na której udostępniliśmy zaawansowaną porównywarkę połączeń autobusowych. Wpisz datę i miejsce swojego wyjazdu, rzuć okiem na listę propozycji dojazdu do punktu docelowego, a następnie wybierz tę opcję, która najbardziej Ci odpowiada. Za tani bilet do Gedser zapłacisz online i otrzymasz go w formie elektronicznej zarówno na swoją komórkę, jak i na pocztę e-mail. W dniu wyjazdu okażesz bilet kierowcy i możesz ruszać na pełną pozytywnych wrażeń wycieczkę do Gedser.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta