Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Tallin

Autokary do Tallina: zaplanuj wyjątkowe wakacje

Planując podróż do Estonii po prostu nie można pominąć malowniczej stolicy kraju, jaką jest Tallin. Pasjonaci podróży muszą wiedzieć, że miasto to jako jedno z nielicznych uniknęło dramatycznych zniszczeń podczas II wojny światowej. Dzięki temu, Tallin cieszy oczy przybyszów pięknymi zabytkami, których wiek sięga nawet czasów średniowiecza. Z Polski do Tallina szybko i niedrogo dojedziesz autokarem.

Przejazd do Tallina– miasta pełnego tajemnic

Tallin to jedno z tych miast, które zachwyca miłośników historii Europy. Choć swoją nazwę zyskało dopiero po I wojnie światowej (wcześniej nazywano je np. Rewalem czy Kaluri), to jego losy sięgają wczesnych czasów średniowiecznych. To właśnie dlatego w Tallinie wręcz roi się od baszt, starych murów miejskich i wiekowych kamieniczek. Nie brak tu zabytkowych świątyń oraz ruin zamków.

Autokar do Tallina. Jak dojechać?

Jeśli planujesz podróż busem do Tallina, dojedziesz do dworca głównego Talinna Bussijaam przy ul. Filtritee. Przy prostopadłej ulicy Tartu Mantee znajduje się stacja kolejowa – aby się do niej dostać, wystarczy kilka minut spaceru. Port lotniczy znajduje się zaledwie 2 km dalej. Dojedziesz do niego taksówką, lecz równie dobrze możesz zdecydować się na 25-minutowy spacer.

Przejazd do Tallina – atrakcje. Co warto zobaczyć?

Malowniczy Tallin to miasto idealne na weekendową wycieczkę lub dłuższy urlop. Co warto zobaczyć w stolicy Estonii?

  • Starówka Tallina

Stare miasto robi niesamowite wrażenie. Okalają je maszty i średniowieczne mury miejskie, a tuż obok znajduje się wzgórze Toompea, z którego świetnie widać całe centrum. Najchętniej odwiedzanym punktem starówki jest plac Ratuszowy ze średniowieczną dawną siedzibą władz miasta.

  • Balti Jaama Turg – targowisko

Jeśli chcesz kupić wspaniałe pamiątki, starocie lub estońskie przysmaki, koniecznie odwiedź słynny targ. Można znaleźć tu prawdziwe skarby!

  • Bus do Tallina: nadbrzeże

Z pięknego nadbrzeża możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę do Helsinek. To również świetne miejsce na relaks; nie brak tu świetnych restauracji i pubów.

Bilety autokarowe do Tallina

Gdzie kupić tanie bilety do Tallina? Sprawdź stronę www.euroautokar.pl i zaplanuj swoją wycieczkę już dziś. To będzie niezapomniana podróż!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta