Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Valga

Niezapomniany przejazd autokarem do Valgi

Niepozorne miasto Valga zaskoczyło już niejednego turystę. Związane zarówno z Łotwą jak i z Polską skrywa wiele ciekawych zagadek historycznych i interesujących zakątków. Będąc w Estonii warto wybrać się również tutaj, zwłaszcza, że bezpośrednio z Polski dojedziesz autokarem do Valgi. Radzimy, jak spędzić w niej czas.

Valga – miasto wielu kultur

Valga leży zaraz przy granicy z Łotwą. Niewiele osób wie, że do 1920 roku wraz z łotewskim miastem Valka tworzyło jedność – miasto Walk. Wzmianka o nim po raz pierwszy pojawiła się w 1286, kiedy to Stefan Batory nadał miastu prawa miejskie.

Dziś estońska Valga, choć niezależna, nie jest kojarzona z ciekawym punktem turystycznym. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ w Valdze znajduje się całkiem sporo interesujących śladów minionych wieków. Pasjonaci historii z pewnością nie będą się tu nudzić.

Jak dojechać busem do Valgi?

Do Valgi dojedziesz z wielu polskich miejscowości, takich jak Wrocław czy Warszawa. Dworzec autobusowy Valga Bussijam znajduje się nieopodal ulicy Jama puiestee, a zarazem obok dworca kolejowego. To miasto wyjątkowo dobrze skomunikowane – dojedziesz stąd w inne zakątki Estonii.

Valga nie jest dużym miastem, dlatego można zwiedzać je urządzając sobie piesze wycieczki. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z miejskiego transportu lub wypożyczenie rowera.

Największe atrakcje miasta Valga

Turyści odwiedzający Valgę najchętniej spędzają czas nad jeziorem Rautina bądź rzeką Pedeli. Bardzo malowniczo jest tu zwłaszcza wiosną oraz latem. To świetne miejsce na urządzenie pikniku.

Valga oferuje również ciekawe atrakcje historyczne. To m.in. zabytkowy ratusz, muzeum motoryzacji militarnej oraz muzeum miejskie z pokaźnymi zbiorami. Nie brak tu także starych, bo sięgających czasów średniowiecznych świątyń.

Bilety autokarowe do Valgi

Do Valgi szybko i niewygórowanym kosztem dojedziesz autokarem. Sprawdź bilety na www.euroautokar.pl– tu czeka na Ciebie wiele kursów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta