Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Grenoble

Miasto u stóp Alp. Busy do Grenoble

Grenoble mieści się w południowo-wschodniej Francji, u podnóża Alp. Miejscowość cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników sportów zimowych – nieopodal mieszczą się znakomite stoki narciarskie. To jednak nie jedyne atrakcje, które w zanadrzu ma Grenoble. Radzimy, jak dojechać do niego autokarem i jak spędzić urlop w górskim kurorcie.

Alpejskie Grenoble to idealne miejsce dla wycieczkę dla miłośników gór. Miejscowość otaczają szczyty: Vercor, Belldone i Chartreusse, stwarzające idealne warunki do wędrowania, ale i uprawiania zimowych sportów. Grenoble to również kulturalna stolica Alp francuskich, jak również ośrodek pełen klubów i restauracji. Tutaj po prostu nie można się nudzić.

Jak dojechać autokarem do Grenoble?

Zainteresowany zwiedzeniem Grenoble? Wybierz autokar z Polski – tani i wygodny sposób na podróż. Dworzec autobusowy Grenoble mieści się przy Place de la Gare 1, obok stacji kolejowej o tej samej nazwie. W pobliżu Grenoble znajduje się również port lotniczy, do którego najłatwiej dostaniesz się taksówką. Lotnisko Grenoble-Isere mieści się 44 km od dworca autobusowego.

Przejazd do Grenoble – co zwiedzić?

Co poza jazdą na nartach warto robić w Grenoble? Możliwości jest sporo! Oto niektóre z najsłynniejszych atrakcji miasta.

  • Fort de la Bastille

Słynna warownia obronna z XVI wieku jest przedmiotem opowiadań i legend. Fort jest naprawdę ogromny i robi piorunujące wrażenie. Aby go zobaczyć, wejdź na szczyt pieszo lub wjedź kolejką linową.

  • Starówka Grenoble

W centrum miasta znajdziesz XIX i XX-wieczne kamieniczki, które nadają górskiemu miastu niepowtarzalny klimat. To dobre miejsce na to, by spróbować tutejszej kuchni lub zaopatrzyć się w pamiątki.

  • Promenada rzeki Rodan

Wzdłuż rzeki Rodan ciągnie się piękna promenada, idealna na długie spacery.

Gdzie kupić bilety autokarowe do Grenoble?

Jeśli interesuje Cię przejazd do Grenoble, sprawdź stronę www.euroautokar.pl i znajdź dogodne połączenie w najlepszej cenie. Najwyższa pora odwiedzić stolicę francuskich Alp!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta