Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Lyon

Planujesz przejazd autokarem do Lyonu? Autokar dowiezie Cię do głównego dworca autobusowego Lyon Perrache Cours de Verdun. Tuż obok znajduje się stacja kolejowa Lyon Perrache. Od portu lotniczego obydwa dworce dzieli 36 km – aby do niego dotrzeć, najlepiej skorzystać z taksówki lub publicznego transportu.

Co warto zobaczyć w Lyonie?

Odwiedzając Lyon, warto zapoznać się bliżej z tutejszymi atrakcjami. W odróżnieniu od innych starych miast Francji, Lyon musi walczyć o turystów. W istocie, pod względem liczby atrakcji turystycznych to miasto nie może konkurować z Paryżem czy Niceą. Pomimo to, stary Lyon ma naprawdę sporo do zaoferowania. W Lyonie świetnie będą czuły się osoby, które nie przepadają za tłumami.

 • Muzeum Sztuk Pięknych w Lyonie
  Muzeum znajdujące się w budynku zabytkowego klasztoru to miejsce szczególnie godne odwiedzenia. W środku znajduje się kolekcja średniowiecznych i antycznych dzieł, które zafascynują miłośników sztuki.

 • Busy do Lyonu – Opera
  Podróżując autobusem do Lyonu, koniecznie zobacz budynek opery lyońskiej. To jeden z najciekawszych przykładów tutejszej architektury, łączący nowoczesność z klasyką. Oczywiście, gdy nadarzy się okazja, warto wziąć udział w koncercie.

 • Autokary do Lyonu – zachwycające kościoły
  Katedra Jana Chrzciciela czy Bazylika Matki Bożej z Fourvière to tylko przykłady najpiękniejszych, lyońskich świątyń. Jeśli interesujesz się sztuką sakralną, znajdź czas na ich odwiedzenie podczas pobytu w Lyonie.

 • Stare Miasto w Lyonie
  Spacer po zabytkowej starówce to obowiązkowy punkt wycieczki po Lyonie. Urokliwe knajpki, kolorowa zabudowa i mnóstwo tajemniczych uliczek nadają temu miejscu niezwykły klimat. Jak już wspomnieliśmy, Lyon należy do kameralnych miejscowości – zwykle nie ma tu tłumów, dlatego zwiedzanie miasta jest bardzo komfortowe.

Bilety na połączenia autobusowe do Lyonu

Zainteresowany odwiedzeniem Lyonu? Sprawdź oferty najtańszych biletów autokarowych na stronie EuroAutokar.pl i znajdź najbardziej dogodne połączenie. Przekonaj się, że kameralny Lyon może zachwycać.

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta