703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.
703 402 010
Koszt: 2,58 PLN z VAT/min. Usługę świadczy Progress Plus s.c.

Ateny

Sprawdź jak dojechać do Aten autokarem z Polski i co warto zobaczyć

Ateny to stolica i największe miasto Grecji, a także jeden z najważniejszych w Europie ośrodków turystycznych. Bilet do Aten oferują wybrani międzynarodowi przewoźnicy. Busy w sezonie letnim kursują tam praktycznie każdego dnia, a przewoźnicy zapewniają wyjątkowy komfort podróży. Przejazd autokarowy do Aten nie należy do najkrótszych, jednak fakt ten rekompensują wspaniałe widoki za oknem. Jak długo trwa zatem podróż? Niech jako przykład posłuży nam trasa Warszawa-Ateny, którą autokar pokonuje w około 34 godziny. Wyjeżdżając z innych miast Polski możemy jechać do Aten nieco krócej lub nieco dłużej, jednak różnica nie powinna przekroczyć kilku godzin. Ile kosztuje bilet do Aten? To również zależy od miejsca wyjazdu, jednak w przybliżeniu można przyjąć, że będzie ona oscylować w granicach 300-400 zł. Chyba że trafimy akurat na promocję – wówczas za bilet do Aten zapłacimy mniej. 

Główny dworzec autobusowy Ateny – połączenia z dworcem kolejowym i lotniskiem

Dworzec autobusowy KTEL Kifisou znajduje się przy ulicy Liosion 216 i oddalony jest od centrum miasta o nieco ponad 5 kilometrów. W pobliżu dworca rozmieszczone są przystanki autobusów miejskich. Blisko znajduje się również stacja metra i postój taksówek, natomiast do dworca kolejowego jest około 2,5 km. Międzynarodowy port lotniczy Ateny im. Elefteriosa Wenizelosa położony jest w odległości 25 kilometrów od centrum miasta. Na lotnisko możemy dostać się zarówno metrem, jak i autobusem. Metro na lotnisko kursuje co pół godziny, a podróż trwa niecałą godzinę. Autobusem, który kursuje co około 15 minut, jechać możemy sporo dłużej (z uwagi na korki i nienajlepszy stan dróg).

Co warto zobaczyć w Atenach?

Kupując bilet do Aten warto nastawić się przede wszystkim na zwiedzanie zabytków. Najważniejsze z nich to oczywiście zespół architektoniczny Akropolu (m.in. Propyleje, Partenon i Erechtejon), starożytny Teatr Dionizosa, Agora Rzymska ze słynną Wieżą Wiatrów oraz Łuk Hadriana. W Atenach warto zobaczyć też Zappeion (budynek w Ateńskich Ogrodach Narodowych, wybudowany w latach 1874-1888), założoną w roku 387 p.n.e. Akademię Ateńską, cmentarz Keramejkos i przepiękną dzielnicę Plaka, która powstała w okresie panowania tureckiego. Oczywiście planując przejazd do Aten warto także odwiedzić jedną z setek wspaniałych restauracji i spróbować w niej lokalnych przysmaków. 

 

Bilety autokarowe do Aten

Zastanawiasz się, którzy międzynarodowi przewoźnicy mają w swojej ofercie przejazd autokarowy do Aten? Nie trać czasu na poszukiwania – wejdź na stronę euroautokar.pl, gdzie wszystko mieć będziesz w jednym miejscu. Nasza wyszukiwarka połączeń autobusowych przedstawi Ci listę dostępnych połączeń do Aten wraz z cenami biletów. Informacje aktualizowane są na bieżąco, więc jeśli któryś z przewoźników zorganizuje promocję, od razu będziesz o niej wiedział! Bilet do Aten kupisz online, bez wychodzenia z domu. Otrzymasz go w wersji elektronicznej na swoją pocztę e-mail i na swój telefon komórkowy. Wystarczy, że przed wejściem do pojazdu okażesz go kierowcy i możesz ruszać na wymarzoną wycieczkę do Aten!

Czytaj więcej o podróżach autokarem

Podróż z dzieckiem

Berlin to stolica Niemiec i częsty kierunek podróży rodaków. Dojeżdżając autokarem do Berlina trafimy na dworzec autobusowy Berlin ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Stąd lokalnymi busami łatwo o transport na lotnisko Berlin-Tegel (ok. 15 minut drogi) lub na główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof (ok. 20 minut).

Wakacje autokarem

Paryż - największe miasto we Francji, urzekające liczbą zabytków i magicznych miejsc. Po przyjeździe do Paryża autokarem wysiadamy na dworcu autobusowym Paryż Gallieni. Tuż obok znajduje się stacja metra Gallieni, skąd możemy szybko dotrzeć do centralnego dworca kolejowego Grande du Nord i udać się do innych francuskich miast.

Co zabrać w podróż

Londyn to wielka metropolia leżąca nad Tamizą, wyjątkowo często odwiedzana jest przez Polaków. Co za tym idzie, bilety autokarowe do Londynu oferuje wielu międzynarodowych przewoźników. Główny dworzec autobusowy w Londynie to Victoria Coach Station, zlokalizowany jest on tuż przy dworcu kolejowym Victoria Station i obok stacji metra, również Victoria.

Zaplanuj podróż
Obsługa klienta